Masz zamiar schudnąć? Szukasz diety, która będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych, najczęściej stosowanych diet, które pomogą ci zrzucić zbędne kilogramy.
Najważniejsze diety

Diety można podzielić na kilka odmian – najczęściej stosowane są te, które dostarczają mniejszej ilości kalorii niż zapotrzebowanie naszego organizmu. Do tej kategorii należą między innymi diety 1000 i 1200 kalorii.

Nieco inne działanie mają diety eliminacyjne, w których zwykle unika się jedzenia jednego ze składników – do takich diet, należy dieta Dukana, dieta protal czy Zone.

W poszczególnych artykułach opisujemy także diety stosowane ze względu na przekonania (na przykład dietę wegetariańską i wegańską) oraz te, które mają wywierać specyficzne działanie zdrowotne (dieta wątrobowa, bezglutenowa czy odkwaszająca).

Jeśli chcesz poznać właściwości poszczególnych diet, zapoznaj się z ich opisem poniżej. Pozwoli Ci to wybrać idealną dietę, która przyczyni się do szybkiego, zdrowego spadku wagi. Opisaliśmy, jakie produkty można stosować w każdej z diet oraz to, jak duża jest ich skuteczność.

Zobacz także