Jeśli zdecydowałeś się ćwiczyć z trenerem personalnym – gratulacje. Jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie fitness.
Jak znaleźć dobrego trenera personalnego?
Pozostaje Ci jedynie znaleźć dobrego trenera i już na wstępie ostrzegamy, że to zadanie może być dość trudne. W ostatnich latach w Polsce można znaleźć mnóstwo samozwańczych trenerów, którzy mają doświadczenie jedynie w pracy z samym sobą i nie radzą sobie, gdy trzeba pomóc klientowi.

Poszukaj trenera na siłowni
Najprostszym rozwiązaniem jest znalezienie trenera personalnego na siłowni. Zapytaj znajomych, czy mogą polecić Ci kogoś, kto zadba o Twój styl życia i pomoże zbudować muskulaturę. Uważaj na domorosłych trenerów, którzy mogą się jedynie pochwalić mięśniami, ale w rzeczywistości nie pomogą Ci w osiągnięciu sukcesu. Taka osoba raczej nie poda Ci kontaktu do osób, z którymi trenowała.

Zapytaj o umiejętności
Trener to osoba, która nie tylko posiada niezbędną wiedzę, ale także potrafi ją przekazać. Jeśli masz taką możliwość, porozmawiaj z osobami, które już są trenowane przez tę osobę i porozmawiaj o różnych aspektach współpracy. Dużym plusem są kwalifikacje trenerskie i certyfikaty potwierdzające umiejętności. Na pewno nie chcesz być królikiem doświadczalnym dla trenera.

Porozmawiaj z nim osobiście
Bardzo ważnym elementem wpływającym na jakość współpracy, jest dopasowanie charakterów. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto zmotywuje Cię do ćwiczeń, lepiej jest wybrać żywiołowego, otwartego trenera. Gdy trenujesz już przez jakiś czas i masz problem z poprawieniem wyników, lepszym wyborem będzie trener o umyśle analitycznym. Znam wielu znakomitych trenerów, którzy w pełni skupiają się na technicznej stronie treningu, ale mają problemy z inteligencją emocjonalną - są nieśmiali albo zbyt agresywnie reagują na błędy popełniane przez osobę trenującą. Współpraca z taką osobą może być trudna.

Z trenerem spędza się kilka godzin tygodniowo, dlatego zwróć uwagę na to, czy podczas pierwszego spotkania wytworzyła się między wami nić porozumienia. Jeśli jej brakuje, będziesz niechętnie chodził na treningi.

Czasem bardzo dobrym rozwiązaniem jest trener personalny, który będzie bardzo wymagający i zrobi Ci awanturę za każde opuszczenie treningu. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy brakuje ci motywacji do ćwiczeń, ale podświadomie, chcesz je wykonywać.

Określ specjalne warunki
Osoby, które chorują lub miały w przeszłości kontuzję, powinny porozmawiać o tym z trenerem, by mieć pewność, że ćwiczenia nie przyczynią się do problemów ze zdrowiem. W takiej sytuacji dobrym wyborem może być trener, który ukończył na przykład fizjoterapię.

Zwróć uwagę na ilość klientów
Jeśli trener, z którym chcesz współpracować jest stale zajęty i nie zgadza się na przykład na próbne zajęcia, może być to dobry znak. Taka osoba przyciąga klientów, co jest najlepszą rekomendacją.

Nie bój się poświęcić czasu
Najgorszą decyzją jest podjęcie współpracy z pierwszym lepszym trenerem, bo w takiej sytuacji narażasz się nie tylko na utratę pieniędzy i brak rezultatów z ćwiczeń, ale także na kontuzję. Porozmawiaj z kilkoma trenerami i zastanów się nad tym, który posiada niezbędne umiejętności i cechy charakteru, które pomogą wam w osiągnięciu wspólnego sukcesu.


Szukałeś informacji na temat: cechy dobrego trenera szkoleń , cechy dobrego trenera sportowego, cechy dobrego trenera coacha. Jakie są cechy dobrego trenera personalnego oraz cechy dobrego trenera biznesu ? Poznaj cechy dobrego trenera szkoleniowca, trener personalny online opinie i kurs.

Zobacz także