Jeśli zdecydowałeś się ćwiczyć z trenerem personalnym – gratulacje. Jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie fitness.
Jak znaleźć dobrego trenera personalnego?
Pozostaje Ci jedynie znaleźć dobrego trenera i już na wstępie ostrzegamy, że to zadanie może być dość trudne. W ostatnich latach w Polsce można znaleźć mnóstwo samozwańczych trenerów, którzy mają doświadczenie jedynie w pracy z samym sobą i nie radzą sobie, gdy trzeba pomóc klientowi.
Poszukaj trenera na siłowni
Najprostszym rozwiązaniem jest znalezienie trenera personalnego na siłowni. Zapytaj znajomych, czy mogą polecić Ci kogoś, kto zadba o Twój styl życia i pomoże zbudować muskulaturę. Uważaj na domorosłych trenerów, którzy mogą się jedynie pochwalić mięśniami, ale w rzeczywistości nie pomogą Ci w osiągnięciu sukcesu. Taka osoba raczej nie poda Ci kontaktu do osób, z którymi trenowała.
Zapytaj o umiejętności
Trener to osoba, która nie tylko posiada niezbędną wiedzę, ale także potrafi ją przekazać. Jeśli masz taką możliwość, porozmawiaj z osobami, które już są trenowane przez tę osobę i porozmawiaj o różnych aspektach współpracy. Dużym plusem są kwalifikacje trenerskie i certyfikaty potwierdzające umiejętności. Na pewno nie chcesz być królikiem doświadczalnym dla trenera.
Porozmawiaj z nim osobiście
Bardzo ważnym elementem wpływającym na jakość współpracy, jest dopasowanie charakterów. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto zmotywuje Cię do ćwiczeń, lepiej jest wybrać żywiołowego, otwartego trenera. Gdy trenujesz już przez jakiś czas i masz problem z poprawieniem wyników, lepszym wyborem będzie trener o umyśle analitycznym. Znam wielu znakomitych trenerów, którzy w pełni skupiają się na technicznej stronie treningu, ale mają problemy z inteligencją emocjonalną - są nieśmiali albo zbyt agresywnie reagują na błędy popełniane przez osobę trenującą. Współpraca z taką osobą może być trudna.
Z trenerem spędza się kilka godzin tygodniowo, dlatego zwróć uwagę na to, czy podczas pierwszego spotkania wytworzyła się między wami nić porozumienia. Jeśli jej brakuje, będziesz niechętnie chodził na treningi.
Czasem bardzo dobrym rozwiązaniem jest trener personalny, który będzie bardzo wymagający i zrobi Ci awanturę za każde opuszczenie treningu. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy brakuje ci motywacji do ćwiczeń, ale podświadomie, chcesz je wykonywać.
Określ specjalne warunki
Osoby, które chorują lub miały w przeszłości kontuzję, powinny porozmawiać o tym z trenerem, by mieć pewność, że ćwiczenia nie przyczynią się do problemów ze zdrowiem. W takiej sytuacji dobrym wyborem może być trener, który ukończył na przykład fizjoterapię.
Zwróć uwagę na ilość klientów
Jeśli trener, z którym chcesz współpracować jest stale zajęty i nie zgadza się na przykład na próbne zajęcia, może być to dobry znak. Taka osoba przyciąga klientów, co jest najlepszą rekomendacją.
Nie bój się poświęcić czasu
Najgorszą decyzją jest podjęcie współpracy z pierwszym lepszym trenerem, bo w takiej sytuacji narażasz się nie tylko na utratę pieniędzy i brak rezultatów z ćwiczeń, ale także na kontuzję. Porozmawiaj z kilkoma trenerami i zastanów się nad tym, który posiada niezbędne umiejętności i cechy charakteru, które pomogą wam w osiągnięciu wspólnego sukcesu.
Szukałeś informacji na temat: cechy dobrego trenera szkoleń , cechy dobrego trenera sportowego, cechy dobrego trenera coacha. Jakie są cechy dobrego trenera personalnego oraz cechy dobrego trenera biznesu ? Poznaj cechy dobrego trenera szkoleniowca, trener personalny online opinie i kurs.
~marian, (IP: *.*.160.180)
Strasznie złe te porady. Jaki dobry trener będzie pracował na siłowni jako instruktor za jakieś grosze na etacie + grosze za godzinny trening (kluby/siłownie zwykle mają zaniżone stawki względem profesjonalnych trenerów)? Jeśli chcecie sprawdzić czy trener jest dobry, to zacznijcie od papierów. Wiele tych trenerów siłowniowych całą swoją wiedzę czerpie z własnego przykładu, gość zrzucił nadwagę, zrobił masę mięśniową + zaliczył byle jaki kurs trenera (są nawet w wersji online!) i już się bierze za trenowanie innych. W praktyce taki trener ma zerowe pojęcie o trenowaniu innych, wykłada się nawet na podstawach anatomii, nie mówiąc o przypadkach specjalnych typu nadczynność tarczycy, gdzie może zwyczajnie zrobić krzywdę podopiecznemu.
~marian, (IP: *.*.160.180)
Pierwsze na co zwracałbym uwagę to ilość i jakość dyplomów/certyfikatów, porządny kurs trenera personalnego to ok. 100h warsztatów stacjonarnych + egzamin na koniec. Omijałbym szerokim łukiem trenerów, którzy stanęli na jednym dyplomie i nie szkolą się dalej. Sprawdziłbym również opinie w internecie, również pod kątem wiarygodności i dopasowania do mojej osoby - jeśli mam 40 lat, to szukałbym opinii osób w tym wieku, a nie kilku 20-letnich ziomeczków danego trenera.
~marian, (IP: *.*.160.180)
Dla osób, które nie są typem sportowca, który od dziecka ćwiczy min. kilka razy tygodniowo, tylko zwykle mają pracę siedzącą i związane z tym problemy - bóle kręgosłupa, tendencja do szybkiego tycia itp. - szukałbym trenera medycznego. Wielu trenerów personalnych rozwija się właśnie w tym kierunku, bo większość podopiecznych najpierw trzeba doprowadzić do porządku stretchingiem i rolowaniem oraz wzmocnieniem odpowiednich partii mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę, dopiero później można brać się za porządne treningi. Przykład trenera, któremu można zaufać - www.FeelGoodStudio.pl
~Arkadiusz Szuba, (IP: *.*.156.82)
Przede wszystkim trzeba poznać go osobiście i zobaczyć jaką jest osobą naprawdę https://www.arekszuba.pl
~chuck, (IP: *.*.93.2)
Polecam blog Pana Patryka http://athletichealth-trenerpersonalny.pl/blog Świetny z niego trener i dzięki niemu dowiedziałem się strasznie dużo, co źle robię. Mega sprawa.
~Maciej, (IP: *.*.27.142)
Zawsze można poszukać trenera w bazie https://likeactive.com/trener-personalny
~Ola, (IP: *.*.117.5)
Oto zestawienie największych gwiazd świata fitness! http://lepszytrener.pl/blog-trenera/najlepsi-trenerzy-fitness-na-swiecie
~Emilqa, (IP: *.*.29.53)
Uważajcie na trenerów bez doświadczenia i wiedzy. Przeanalizujcie z kim chcecie trenować i nie sugerujcie najlepszą czyt. najtańszą ofertą na rynku. Polecam artykuł o tym na co zwrócić uwagę: http://trenerpersonalny-poznan.pl/2017/06/13/trening-personalny-jak-wybrac-trenera-personalnego/
~Tomek, (IP: *.*.144.70)
MG1 ForceTeam – Grzegorz Charłampowicz – w 100% profesjonalny w tym co robi. Potrafi przekazać wiedzę, słuchać i doradzić oraz motywować. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie, zwracając uwagę na najważniejsze szczegóły. Sam z nim trenuje i jestem bardzo zadowolony ze swoich efektów!
~Edwin, (IP: *.*.117.5)
Znalazłem bardzo fajne zestawienie najlepszych trenerów fitness na świecie. oto i ono:http://lepszytrener.pl/blog-trenera/najlepsi-trenerzy-fitness-na-swiecie Chciałoby się tyle zarabiać, co? ;)
~Piotrek, (IP: *.*.239.100)
Mój trener jest w pełnym tego słowa znaczeniu profesjonalistą! Wiedza, doświadczenie oraz niesamowite zarażanie pasją oraz uśmiechem! Dzięki Mirkowi Habajowi straciłem już 14 kg oraz wyleczyłem bark i biodro, a to jeszcze nie koniec. Przyjemna atmosfera, kameralne miejsce! Polecam w 100% Wrocław http://www.habaj.com.pl/
~trenująca, (IP: *.*.255.141)
Ja jestem podopieczną pani Iwony i polecam ją szczerze każdemu http://opiniafirm.pl/iwona-wierzbicka-ajwen-dietetyk-i-trener-personalny,opole-3,f