Każdy ma problemy z niektórymi obszarami ciała. Często pracuję z klientami, którzy mają problem ze zrzuceniem smalcu z pleców. To może być frustrujące, zwłaszcza jeśli chcesz punktowo tracić tkankę tłuszczową.
11 powodów, dla których nie możesz stracić tłuszczu z pleców

Pojawienie się tkanki tłuszczowej na plecach najczęściej wynika z połączenia kilku czynników, w tym atrofii mięśniowej i nadmiaru masy tłuszczowej całego ciała. Atrofia mięśni pleców w zasadzie oznacza utratę siły mięśni i napięcia włókien mięśniowych.

Głównymi przyczynami atrofii mięśniowej jest złe odżywianie i brak ruchu, co również przekłada się na nabieranie masy tłuszczowej. Połączenie obu czynników przyczynia się do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy pleców i powoduje nieestetyczny wygląd górnej i dolnej części pleców oraz tułowia.

Tłuszcz wokół bioder i na dolnym odcinku pleców sprawia, że wyglądasz jak gruszka. Dobrą wiadomością jest to, że można pozbyć się niechcianego nadmiaru tłuszczu z tych okolic ciała. Nie wystarczy skupić się tylko na obcinaniu i spalaniu kalorii, ale również należy zbudować skoncentrowany plan, który pozwoli uniknąć nabierania tłuszczu na plecach.

 • Nie używasz treningu oporowego

Aby efektywnie spalać kalorie i tłuszcz, należy włączyć reżim treningowy, który wiąże się z ćwiczeniem oporowym. Trening oporowy obejmuje ćwiczenia na maszynach, hantlach i ćwiczenia czysto siłowe. Wybierz coś dla siebie i trzymaj się tego treningu.

 • Twoje cardio jest słabe

Jeśli chcesz pozbyć się tego upartego tłuszczu, będziesz musiał zwiększyć czas trwania i intensywność swoich treningów cardio. Nie ma znaczenia, jaką opcję treningu cardio wybrałeś. Po prostu upewnij się, że Twoim nadrzędnym celem jest spalanie tkanki tłuszczowej.

 • Dokonujesz sabotażu diety

Nie potrzeba wiele, aby sabotować ciężką pracę na siłowni. Pierwszym sposobem na kopanie pod sobą dołów jest słaba dieta. Spalanie tłuszczu i rzeźbienie ciała wymaga samodyscypliny i spójnego planu żywieniowego, który obejmuje jedzenie zdrowych białek, węglowodanów i tłuszczy w odpowiednich proporcjach.

 • Pijesz zbyt wiele alkoholu

Czy jeden kieliszek wina przed snem zmienił się w 2 lub 3? Jak często pijesz? Jeden gram wina zawiera 7 kalorii. Umiar jest kluczem. Należy zapamiętać prostą zasadę- kalorie nabywane kontra kalorie zbywane równają się albo spadkom masy tłuszczowej, albo przybieraniu na wadze.

 • Zatracasz swój cel

Twoje składają się z czterech głównych mięśni. Góra składa się z mięśnia najszerszego grzbietu, na środku znajduje się lattissimus grzbietu, a na dole spinae erector. Dlatego tak ważne jest, aby skupić się również na mięśniach, które otaczają plecy, dzięki czemu będziesz mógł pochwalić się odpowiednio zaokrągloną i wyrzeźbioną sylwetką o dobrych proporcjach.

 • Nie dostarczasz odpowiednich składników odżywczych

Jeśli nie odżywiasz swojego ciała wydajnie, jak możesz oczekiwać dobrego samopoczucia i energii do pracy? Cukier, przetworzona żywność i węglowodany spowolnią proces rzeźbienia ciała i jednocześnie dostarczą zbyt małą ilość wartości odżywczych. Ważne jest, aby codziennie dostarczać odpowiednią ilość dobrej jakości składników odżywczych oraz odpowiednich witamin i minerałów.

 • Stresujesz się

Często słyszymy, jak stresujące jest życie i praca. Hormony stresu spowalniają zdolność organizmu do spalania tłuszczu. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne. Rób sobie przerwy, aby naładować baterie i oczyścić umysł.

 • Nie odpoczywasz należycie

Twój organizm potrzebuje czasu na odpoczynek. Jeśli nie odpoczniesz, nie będziesz w stanie zrobić dobrego treningu, a możesz nawet ryzykować nabawienie się kontuzji. 6-8 godzin snu jest optymalną ilością do uzyskania szczytowej wydajności fizycznej i umysłowej.

 • Brakuje Ci zmienności

Zmienność jest kluczem do uzyskiwania wyników i zapobiegania nudzie oraz wypaleniu. Proponuję znalezienie kombinacji ćwiczeń, które będą ukierunkowane na Twoje plecy, a jednocześnie wachlowanie powtórzeniami, seriami i czasem odpoczynku. Dzięki temu trening nie będzie nudny.

 • Potrzebujesz większej ilości wody

Spożywanie wody ma kluczowe znaczenie dla regeneracji mięśni i wypłukiwania toksyn z organizmu. Nie ograniczaj dostarczania wody. Jeśli zaczniesz pić jej więcej, prawdopodobne będzie, że będziesz mniej jadł.

 • Nie trenujesz wystarczająco mocno

Bycie dla siebie zbyt łagodnym nie sprawi, że osiągniesz pożądane rezultaty. „Nie od razu Rzym zbudowano”. Bądź cierpliwy, ale również pracowity, a wyczekiwane efekty nadejdą.

Zobacz także