Płaski brzuch jest marzeniem wielu osób. Jaka jest najskuteczniejsza metoda osiągnięcia tego celu?
Najskuteczniejsza dieta na płaski brzuch
Czy są diety, które wspomagają zrzucenie tłuszczu z tej części ciała? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Skąd bierze się tłuszcz odkładający się w okolicach brzucha?
Jeśli myślisz, że pochodzi on z , nic bardziej mylnego – największymi winowajcami są węglowodany. Tkanka tłuszczowa odkłada się na brzuchu wtedy, gdy jemy pokarmy o dużym indeksie glikemicznym, do których należą słodycze, niektóre owoce i wyroby mączne, a także warzywa skrobiowe.

na płaski brzuch powinna redukować ilość produktów o dużym indeksie glikemicznym. Idealnym przykładem takiej diety, jest i , natomiast o krok dalej idzie i . Na tych ostatnich należy całkowicie wyeliminować węglowodany, zastępując je tłuszczami lub białkiem. Równie skuteczna jest , w której zwiększysz ilość pieczywa pełnoziarnistego i wyeliminujesz węglowodany proste.

Jest wiele produktów, które przyczyniają się do otyłości, zwłaszcza w okolicy brzucha, a najgorszym z nich jest piwo. Jest nie tylko kaloryczne, ale ma także bardzo wysoki indeks glikemiczny, dlatego po wypiciu piwa, bardzo szybko zaczynamy odczuwać głód. Prowadzi to do przejadania się i pojawienia się charakterystycznej . Wyeliminowanie piwa z diety powinno być pierwszym krokiem, jeśli chcesz zrzucić nadmiar kilogramów.

W diecie na zmniejszenie obwodu ciała nie możne zabraknąć także nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT, takich, jak omega-3 i omega-6. Mają one wpływ na zmniejszenie masy ciała.

Jak uniknąć fermentacji w brzuchu?
Problemy z wystającym brzuchem dotyczą także osób, które mają wzdęcia. Wynikają one z ciężkostrawnej diety i spożywania produktów bogatych w błonnik, mleko (przy nietolerancji laktozy), warzyw, słodzików z sorbitolem i ksylitolem, a także białego pieczywa. Wszystkie te produkty mogą prowadzić do powstania wzdęć. Wystarczy sprawdzić, które z nich wywołują taki efekt i następnie usunąć je ze swojego jadłospisu.

Pozytywny wpływ na płaski brzuch ma także przyjmowanie probiotyków - znajdują się one zarówno w produktach fermentowanych i kiszonych (ogórki kiszone, kapusta kiszona), jak w jogurtach i kapsułkach.

Dlaczego otyłość brzuszna jest tak groźna?
na brzuchu jest niebezpieczna dlatego, że jest czynnikiem sprzyjającym tak zwanemu "zespołowi metabolicznemu", czyli zespołowi chorób takich, jak cukrzyca, miażdżyca i wysoki poziom cholesterolu. To jedna z głównych przyczyn zgonów, dlatego warto cały czas kontrolować swoją masę ciała.


Zobacz także