Jedną z największych rewolucji w XXI wieku są aplikacje wspomagające trening i odchudzanie. Dzięki nim, możesz mierzyć swoją aktywność fizyczną, przeglądać statystyki i … ścigać się z innymi użytkownikami w sieci.
Aplikacje treningowe - czy warto?

Oto korzyści, które osiągasz z ich stosowania:


Motywacja - przykładowo, aplikacja S-health przyznaje medale za wykonanie określonych celów (przejście 5000 kroków, przebiegnięcie maratonu). Motywuje także dzielenie się wynikami z innymi użytkownikami.

Łatwe zapisywanie wyników i posiłków - aplikacje treningowe to także dzienniczek treningowy. Dzięki nim nie musisz więcej szukać długopisu i notować, ile przebiegłeś.

Mierzenie tętna - smartfonem możemy zastąpić pulsometr, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy wysiłek fizyczny jest odpowiedni. W tym celu możesz wykorzystać na przykład obiektyw i lampę aparatu, wbudowany pulsometr lub opaskę albo smartwatch, która stale pokazuje tętno. Ostatnia opcja jest najwygodniejsza.

Możliwość słuchania muzyki i otrzymywania powiadomień głosowych - bardzo przydatna opcja podczas biegania. Dzięki niej możesz skupić się na biegu - gdy przebiegniesz określony dystans lub osiągniesz określoną prędkość, otrzymasz powiadomienie głosowe.

Pamiętaj, że aplikacje sportowe nie zastąpią Twojej motywacji. U wielu osób zapał do ćwiczeń mija po kilku dniach ćwiczeń ze smartfonem, ponieważ przestaje być to ekscytujące. Moim zdaniem, warto wykorzystać ten czas na wyrobienie w sobie prawidłowych nawyków treningowych. Dzięki nim, ćwiczenia przestaną być problemem.

Polecane Aplikacje Fitness na Androida
aplikacje fitness

Zobacz także