Dieta warzywna to jeden ze sposobów na zdrowe odchudzanie, ponieważ pozwala zarówno na oczyszczenie organizmu z toksyn, jak i pozbycie się kilku kilogramów tłuszczu.
Dieta warzywna - jedna z najskuteczniejszych diet
Pierwsze efekty, które pojawiają się po zastosowaniu tej diety, to utrata wody, natomiast na głębsze zmiany, trzeba zaczekać dłuższy czas.

Dieta warzywna - efekty
Efekty zależą przede wszystkim od tego, jak dużo kalorii będziemy dostarczali. Jeśli zdecydujesz się zmniejszyć ilość tłuszczu i węglowodanów (na przykład chleba), na pewno szybko zobaczysz efekty. Dla warzyw charakterystyczne jest to, że zawierają niewiele kalorii a mają dużą objętość, co pozwala na proste zaspokojenie głodu.

Dieta warzywna - jadłospis
W diecie warzywnej podstawę powinny stanowić warzywa zawierające niewielką ilość węglowodanów. Warzywa liściowe, por, kalafior czy brokuł dostarczają dużej ilości błonnika, wspomagającego pracę jelit i usuwającego uczucie głodu. Jest wiele odmian diet warzywnych, od takich, w których całkowicie należy wyeliminować mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, do diet, w których jedyną zmianą jest jedynie większa porcja warzyw na talerzu.

Dieta warzywna - oczyszczająca
Błonnik, którego dostarczają warzywa, bardzo skutecznie usuwa złogi z jelit, dlatego po zastosowaniu takiej kuracji, czujesz się lżejszy. Oczyszczanie organizmu można przyśpieszyć dzięki stosowaniu herbatek, które mają działanie moczopędne. Według niektórych osób, , dostarczanego do naszego organizmu w formie mięsa, może prowadzić do stałego podtruwania. Zastosowanie raz na jakiś czas diety warzywnej, przyczyni się do poprawy stanu zdrowia.

Dieta warzywna - ile można schudnąć
Dieta warzywna należy do diet niskokalorycznych, dlatego szybko zauważa się spadek wagi. Po kilku dniach stosowania jest on znacznie wolniejszy, gdyż ciągłe jedzenie samych warzyw może prowadzić do zwolnienia metabolizmu.

Regularne stosowanie tej diety może przyczynić się do znacznego spadku masy ciała, ale jeśli nagle wrócisz do poprzedniej diety, prawdopodobnie dojdzie u Ciebie do efektu jojo. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie diety z dużą ilością warzyw na stałe, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb naszego organizmu na inne składniki odżywcze.

Zobacz także