Serek wiejski to bardzo popularny produkt dla osób, które się odchudzają. Jest wygodny i można bardzo dokładnie oszacować, ile dostarcza kalorii.
Serek wiejski i inny nabiał w diecie – dlaczego warto

Oto najważniejsze zalety tego produktu:

Optymalny skład
Serek wiejski zawiera około 10 - 12 gram białka na 100 gram, jednocześnie dostarczając niewiele tłuszczu (zwłaszcza wersje light). Przed zakupem przeczytaj jego etykietę - może okazać się, że serek smakowy zawiera znacznie więcej cukru, co wpłynie niekorzystnie na dietę. Tego problemu nie ma, gdy kupujesz serek ze szczypiorkiem, pomidorami lub czosnkiem.

Witaminy i minerały
Serek wiejski jest źródłem witamin z grupy B, PP i wapnia, dlatego będzie przydatnym uzupełnieniem diety. Zwróć uwagę na to, że jest produkt bez dodatków i całkowicie naturalny, co jest dziś rzadkością na sklepowych półkach.

Idealna porcja
Serek wiejski to sposób na szybki posiłek, jeśli jesteś na mieście i nie przygotowałeś sobie nic innego. Jedno opakowanie ma od 160 do 200 kalorii. Możesz do niego dodać na przykład pomidora, jajko na twardo lub owoce, dzięki czemu w kilka sekund przygotujesz wartościowy posiłek. Jeśli uzupełnisz go w produkty o dużej zawartości błonnika (warzywa), przez długi czas nie będziesz odczuwał głodu.

Serek wiejski, podobnie, jak każdy inny produkt, nie może stanowić podstawy diety, ale doskonale sprawdzi się jako jej uzupełnienie. Wiele osób narzeka na to, że proporcje składników odżywczych w tym produkcie nie są idealne, ale w porównaniu do innych produktów, które możesz kupić w sklepie, wypada on bardzo korzystnie.

Zobacz także