O diecie odchudzającej zaczynamy myśleć przede wszystkim wtedy, gdy przestajemy mieścić się w swoje stare ubrania, lub stajemy na wadze. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej diecie można zmienić swoje nawyki żywieniowe i osiągnąć wymarzoną wagę.
Dieta odchudzająca - jaką wybrać?
Dieta odchudzająca - zdrowa
Dieta odchudzająca musi dostarczać wszystkich substancji odżywczych i dlatego diety eliminacyjne, są złym wyborem. Oto kilka zasad, które pozwolą Ci wyeliminować te produkty, które nie sprzyjają Twojemu zdrowiu:

Wyeliminuj z diety biały cukier , który nie ma żadnych wartości, oprócz kalorii. Cukier zarówno w słodyczach, jak i napojach gazowanych i innych produktach.

Zmniejsz ilość tłuszczów nasyconych – jeśli zamienisz rafinowany olej na taki, który jest tłoczony na zimno i wybierzesz produkty z mniejszą ilością widocznego tłuszczu, skorzystasz na tym.

Jedz więcej warzyw – warzywa zawierają dużo błonnika, który hamuje wchłanianie tłuszczu i węglowodanów, a także zapobiega zaparciom.

Dieta odchudzająca - szybka
Co prawda można znaleźć diety, które pozwalają na bardzo dużą utratę masy ciała, ale nigdy nie są one dobrym wyborem. Szybka dieta odchudzająca prowadzi do utraty wody z organizmu, natomiast gdy zaczniemy znów jeść w poprzedni sposób, znów przybędzie nam kilogramów.
Szczególnie szybkie działanie mają diety eliminacyjne (na przykład ), jednak nie mogą być one stosowane regularnie, bo nie dostarczają wszystkich składników pokarmowych.

Stosowanie szybkiej diety oznacza, że prawdopodobnie po jej zakończeniu, dojdzie do efektu jojo. Prawidłowa dieta polega na powolnym traceniu nadmiaru kilogramów, do czego dochodzi dzięki zmniejszeniu ilości przyjmowanych kalorii.

Dieta odchudzająca na brzuch
Często powtarzanym mitem jest to, że można stracić tłuszcz tylko z pewnego rejonu ciała. U osób z otyłością typu jabłko (najbardziej niebezpieczny typ), wprowadzenie diety spowoduje utratę tłuszczu z całego ciała, a nie tylko z brzucha.

Co ciekawe, można uzyskać efekt płaskiego brzucha dzięki zmniejszeniu ilości przyjmowanych pokarmów o działaniu wzdymającym.

Aby wprowadzić dietę redukcyjną, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Następnie wprowadzamy dietę, która zmniejsza ilość kalorii o niezbyt dużą wartość, co pozwala nam na regularną utratę masy ciała.

Diety, takie, jak czy nie sprawdzają się dlatego, że powodują silne uczucie głodu i z tego powodu, często przerywa się ich stosowanie. Dieta redukcyjna, połączona z ćwiczeniami, doprowadzi do szybkiego spadku masy ciała i wzmocnienia mięśni.

Zobacz także