Dieta 1200 kcal to dieta wymagająca dokładnego liczenia kalorii, dzięki której tygodniowo schudniemy od pół do 1 kilograma.
Dieta 1200 kcal - jakie efekty można na niej uzyskać?
W menu tej diety występują w zasadzie wszystkie zdrowe pokarmy, takie, jak:
  • Pieczywo

  • Chudy nabiał

  • Chude mięso i ryby

  • Zdrowe oleje

  • Warzywa na surowo i gotowane na parze lub gotowane

  • Czyste zupy (bez dodatku śmietany i zasmażek)
Zaletą tej diety jest urozmaicone jedzenie i brak pustych kalorii.

Dieta 1200 kcal - zasady
Zasada tej diety jest bardzo prosta – można jeść wszystkie pokarmy, jednak konieczne jest sprawdzanie, czy ich wartość kaloryczna nie przekracza 1200 kcal dziennie.
Ponieważ w trakcie diety przyjmujemy kilka posiłków, należy dokładnie rozpisać ich wartości kaloryczne. Dobrym wyborem jest zakup wagi, która pozwoli nam dokładnie uświadomić sobie, ile kalorii przyjmujemy.W sieci znajdziesz jadłospisy do diety 1200 kcal, jednak musisz dokładnie sprawdzać, czy autor dobrze opisał wartości kaloryczne poszczególnych potraw.
Najlepszym rozwiązaniem są jadłospisy stworzone przez dietetyków i własnoręczne przygotowywanie posiłków. Dzięki temu masz pewność, że przyjmujesz odpowiednią ilość kalorii.

Wiele osób po przejściu na tę dietę widzi, że jej dotychczasowy styl odżywiania dostarczał o wiele więcej kalorii, niż potrzebuje organizm.

Dieta 1200 kcal - opinie
To dieta przeznaczona dla osób, które mogą poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z wartościami odżywczymi poszczególnych składników potraw. . Dzięki niej można wyrobić w sobie zdrowe nawyki, które pomogą w pierwszej kolejności schudnąć, a w drugiej – utrzymać niską wagę. Jest to między innymi poznanie wartości kalorycznej różnych potraw - im więcej wiesz o tym, co jesz, tym większa szansa, że utrzymasz prawidłową wagę.

Dieta 1200 kcal - efekty
W sieci można znaleźć negatywne wypowiedzi na temat tej diety, jednak są one pisane zwykle przez osoby, które nie stosowały jej regularnie lub nie przykładały się do liczenia kalorii. Diety niskokaloryczne (o ile są zastosowane w prawidłowy sposób), dają niemal gwarancję utraty masy ciała, gdyż pozwalają uzyskać ujemny bilans kalorii.

Jej minusem jest na pewno to, że dostarcza małej ilości kalorii, powodując spowolnienie metabolizmu i uczucie zmęczenia. Wiele osób będzie miało problem z tym, by nie podjadać między niewielkimi posiłkami. Warto pamiętać o tym, że na nadwagę i problemy zdrowotne pracujemy przez lata nieprawidłowego odżywiania się, dlatego uzyskanie szybkich efektów nie jest możliwe. Dieta 1200 kalorii może być dobrym sposobem na zrzucenie dobrych kilogramów, jeśli tylko zmotywujesz się do niej i będziesz ufny w to, że można uzyskać dobre efekty.

Zobacz także