Przysiady to ćwiczenie, które wpływa pozytywnie na mięśnie dolnej części ciała i na .
Dlaczego przysiady mogą boleć?

Najczęstszym problemem pojawiającym się w trakcie przysiadów, jest ból kolan, a także w kostkach i dolnej części kręgosłupa. Oto najczęstsze przyczyny tych problemów:

Brak rozciągnięcia - stawy kończyny dolnej są narażone na urazy, dlatego zanim zaczniesz trenować z obciążeniem, dokładnie rozciągnij je, stosując ćwiczenia dynamiczne

Nieprawidłowa technika - bóle kolan pojawiają się wtedy, gdy nasza postawa jest zła. Przed rozpoczęciem ćwiczeń (zwłaszcza z obciążeniem) sprawdź, czy robisz to w prawidłowy sposób. Możesz na przykład nagrać się z boku, podczas robienia przysiadów i następnie obejrzeć nagranie.

Zakwasy - ból mięśni towarzyszy często ćwiczeniom początkujących osób. Jeśli masz pewność, że problem nie jest związany ze stawami, ból minie, gdy mięśnie przyzwyczają się do wysiłku. Aby się go pozbyć, warto jest pobiegać lub poćwiczyć nogi z mniejszym obciążeniem.

Wrodzone problemy ze stawami - niektóre osoby mają osłabione stawy z powodu braku nawilżenia lub mniejszej grubości warstwy chrząstki stawowej. W takiej sytuacji robienie przysiadów należy skonsultować z lekarzem. Można wspierać się także suplementami diety, które dostarczają składników wspomagających stawy.

Stosujesz zbyt duże obciążenie - niektórzy ludzie zaczynają przysiady od bardzo dużych ciężarów, co powoduje obciążenie stawów. Naszym zdaniem, lepiej jest zacząć od małego obciążenia i zwiększać je, gdy nasz organizm się wzmocni.

Moim zdaniem, nie można rezygnować z przysiadów, ponieważ to ćwiczenie wspiera wiele partii mięśni. To bardzo korzystne z punktu widzenia .

Przysiady jak wykonać poprawnie technicznie
przysiady

Zobacz także