Jeśli myślisz, że jesteś takim twardzielem, że nie będziesz zakładał rękawiczek do ćwiczeń na siłowni, jesteś w błędzie.
Rękawiczki na siłownię
Gdy regularnie jesteś na siłowni i unikasz stosowania tej ochrony, bardzo często pojawiają się u Ciebie otarcia, odciski i uszkodzenia skóry. Sprawiają one, że podnoszenie sztangi staje się bolesne, a Ty unikasz ćwiczeń.

Dlaczego warto stosować rękawiczki na siłownię?
Mają one mnóstwo zalet:

  • Rękawiczki chronią Twoje dłonie przed otarciami i urazami
  • Nie musisz obawiać się uczuleń, które często powstają wtedy, gdy pocą Ci się ręce i masz kontakt z metalem.
  • Zapewniają dobry uchwyt i chronią przed kontuzją – warto wybrać rękawiczki, które posiadają ściągacze chroniące nadgarstki.

Jakie rękawiczki warto wybrać?
Naszym zdaniem, najlepszym wyborem są rękawiczki wykonane ze skóry, które nie uciskają dłoni i jednocześnie nie są zbyt duże. Powinny mieć odsłonięte palce, co pozwoli na łatwe wykonywanie większości ćwiczeń.

Niektórzy sportowcy wykorzystują na siłowni rękawice przyrządowe, które chronią wierzch dłoni za pomocą większej dawki gąbki, jednak ta odmiana rękawic może powodować problemy przy niektórych ćwiczeniach.

Rękawice treningowe należy wymieniać, gdy dojdzie do ich uszkodzenia lub wytarcia się materiału, który ma chronić dłonie przed otarciami. Dobre rękawice wykonane ze skóry, powinny wystarczyć nawet na kilka lat intensywnego treningu, bez konieczności ich wymieniania. Po zakup rękawic na siłownie najlepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu sportowego.

Zobacz także