Zdania odnośnie do ćwiczeń na brzuch są podzielone. Część osób twierdzi, że nie dają one widocznych rezultatów i nie spalą tłuszczu, ale można spotkać się także z opinią, że w połączeniu z dietą, zapewniają zgrabną sylwetkę.
Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch
Oto kilka ćwiczeń, które są najczęściej stosowane na brzuch:
  • Brzuszki – najbardziej kontrowersyjne ćwiczenie, które wpływa tylko na jeden rodzaj mięśni. Można je stosować jako ćwiczenie uzupełniające, dzięki któremu wzmocnimy mięśnie proste. Raczej nie powinno się go stosować, jako ćwiczenie główne.
  • Spięcia mięśni – dają podobne rezultaty, jak brzuszki, bez bólu kręgosłupa i karku. Wykonując spięcia, nie podnoś dolnej części pleców i zadbaj o ich prawidłowe podparcie.

  • Ćwiczenia z piłką lekarską – znacznie zwiększają intensywność treningu i sprawiają, że możesz „poczuć” głębokie mięśnie brzucha. Dzięki nim zwiększysz różnorodność wykonywanych ćwiczeń i będziesz mógł szybciej zbudować upragniony "kaloryfer".

  • Ćwiczenia na drążku – między innymi podciąganie nóg do góry – dają szybkie efekty i były podstawowym ćwiczeniem wykonywanym przez sportowców przed erą powszechnie dostępnych siłowni. Na początku możesz wykonywać ćwiczenia bez obciążenia, a gdy wzmocnisz swoje mięśnie, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie obciążników na stopy.

  • Scyzoryki – angażują boki brzucha, które najbardziej przeszkadzają w doborze odpowiedniej garderoby. Pamiętaj, że wykonywanie skłonów w bok wpływa na poszerzenie talii, a nie na jej zwężenie.

  • 6 – ćwiczenia angażujące mięśnie proste brzucha, wykonywane w coraz dłuższych seriach każdego dnia. Ćwiczenia wykonuje się zgodnie ze ściśle zaplanowanych harmonogramem, dzięki czemu pewnie dążymy do zgubienia zbędnych kilogramów. Minusem tego ćwiczenia jest monotonia - cały czas wykonujemy 6 tych samych następujących po sobie ruchów, a w końcowym etapie, trzeba na nie poświecić sporo czasu.

  • – angażują nie tylko mięśnie przedramion, ale także brzuch i pośladki

Wybierz ćwiczenia, które są dla Ciebie najbardziej efektywne i nie sprawiają Ci problemu. Nawet najlepszy trening, który nie będzie dostosowany do Twoich możliwości, jest złym wyborem. Jeśli poczujesz takie objawy, jak ból kręgosłupa, oznacza to, że trzeba rozejrzeć się za innym zestawem ćwiczeń.
Ultimate Workout for Belly Fat Loss - Cardio and Abs Workout
Trening na brzuch

Zobacz także