Ćwiczenia odchudzające mają za zadanie przede wszystkim zwiększyć wydatek energetyczny organizmu, dzięki czemu będziemy mogli zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów.
Ćwiczenia odchudzające
Zdania na temat tego, które ćwiczenia są najskuteczniejsze, są podzielone. Według niektórych specjalistów dobrze jest wykonywać ćwiczenia cardio, według innych, spalenie przebiega najskuteczniej wtedy, gdy wykorzystujemy duży wysiłek, podnosząc ciężary.
Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele osób mówi o nieskuteczności różnych ćwiczeń na odchudzanie? Moim zdaniem większość z nas niesłusznie zbyt szybko rezygnuje z wykonywania różnych ćwiczeń.

Wykonywanie ćwiczeń odchudzających powinno być połączone z odpowiednią dietą, która dostarczy nam prawidłowej ilości kalorii. Jeśli chcesz stracić zbędne kilogramy, powinieneś trenować na siłowni z niewielkim obciążeniem, lub wykonywać trening cardio.
Które ćwiczenia będą miały najsilniejsze działanie odchudzające? Osoby z problemem nadwagi lub otyłości powinny zacząć treningi od mniej wymagających ćwiczeń i treningu cardio. Dzięki nim, uda się poprawić stan organizmu i przygotować serce do wykonywania zaawansowanych ćwiczeń. Ponieważ ćwiczenia cardio nie wymagają dużego obciążenia, można je wykonywać w domu.
Jeśli brakuje Ci motywacji do tego, by trenować w zaciszu swojego domu, powinieneś zastanowić się nad zakupem karnetu na siłownie i wykonywaniu ćwiczeń cardio właśnie tam.

Jakie ćwiczenia będą najodpowiedniejsze dla mnie?
Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ intensywność i rodzaj ćwiczeń należy dobrać do naszej aktywności i stanu zdrowia.
Osoby młode i aktywne, które chcą zauważyć szybki efekt spalania tłuszczu, powinny ćwiczyć intensywnie, na przykład biegając, jeżdżąc na rowerze lub chodząc na siłownię.
Jeśli jesteś otyły, taka aktywność może być niebezpieczna dla stawów, dlatego warto wtedy wybrać mniej obciążające ćwiczenia. Dobrym przykładem jest jazda na rolkach i pływanie.
Podstawą osiągnięcia sukcesu jest regularne ćwiczenie co jeden (w przypadku aerobów), albo co dwa dni (ćwiczenia siłowe).
Jeśli chcesz, by ćwiczenia dawały Ci więcej satysfakcji, warto zapisać się na nie ze znajomymi.

Ćwiczenia na duże partie mięśni
Podczas ćwiczeń siłowych dochodzi do dwóch procesów - spalany jest tłuszcz, a mięśnie ulegają wzmocnieniu.
Aby ćwiczenia były skuteczne, powinny obejmować jak największe partie mięśni. Z tego powodu, bardzo dobrze sprawdzają się . Jeśli jesteś mniej doświadczony, wykonuj półprzysiady i inne ćwiczenia, które nie wymagają dużej sprawności. Z czasem uda Ci się wykonać bardziej zaawansowane ćwiczenia, takie, jak nawet przysiad na jednej nodze. Inne ćwiczenia odchudzające na uda to wykroki, które angażują inne partie mięśni niż przysiady. Można także wznosić nogi w podporze, by zaktywizować drugą stronę mięśni.

Po kilkunastu dniach wykonywania takich ćwiczeń powinieneś zauważyć, że nogawki spodni robią się luźniejsze, a Ty masz lepsze samopoczucie i możesz trenować dłużej, niż kiedyś. Ważna jest regularność, gdyż wyniki pojawiają się po dość długim czasie.

Pamiętaj o tym, że nie da się ukierunkować spalania tłuszczu na tylko jeden obszar ciała. Gdy wykonujesz ćwiczenia na spalanie tłuszczu z ud, wzmacniasz mięśnie tego obszaru, natomiast spalasz tłuszcz całego ciała. To duży plus, bo nie musisz się martwić o to, że Twoja sylwetka będzie się prezentowała nienaturalnie.

Osobną kwestią są
Silniejsze mięśnie brzucha mają korzystny wpływ na kręgosłup i sylwetkę, dzięki czemu, wyglądamy znacznie lepiej. Aby poprawić wygląd brzucha, można stosować ćwiczenia ABS, brzuszki, 6 Weidera, spięcia i podciągania nóg do tułowia. Ważne jest to, by trenować wszystkie partie brzucha, a nie tylko mięśnie proste. Trening mięśni brzucha, w przeciwieństwie do innych mięśni, można robić każdego dnia.


Zastosuj zasadę niewielkich, pozytywnych wyborów
Odchudzanie nigdy nie jest jednorazowym zmobilizowaniem się do wykonywania ćwiczeń, które zapewni Ci piękną sylwetkę. Znacznie lepsze efekty daje podejmowanie codziennych, pozytywnych wyborów, które będą prowadziły Cię do sukcesu, mimo tego, że nie będziesz widział ich natychmiastowych efektów. Przykładowo - duże efekty może dać codzienne wchodzenie po schodach, wybór spaceru zamiast jazdy samochodem do sklepu czy wykonanie krótkiego treningu.

Warto wyrobić w sobie nawyk codziennych, porannych ćwiczeń, dzięki czemu nie będziesz miał wymówek, że brakuje Ci czasu na treningi. Jeśli zaplanujesz trening na wieczór, szansa, że go nie wykonasz, będzie znacznie większa. Pamiętaj, że ćwiczenia to tylko jeden z elementów dbania o wagę ciała - oprócz nich, należy dbać o prawidłową dietę i zdrowy styl życia.

Zobacz także