Czy są metody, które pozwalają w krótkim czasie stracić kilka kilogramów? Oczywiście, że tak, jeśli tylko zdasz sobie sprawę, co wpływa na utratę masy ciała.
Jak szybko schudnąć – najskuteczniejsze metody na odchudzanie
Oczyszczanie organizmu
Mało kto zdaje sobie sprawę, że znaczną część ciężaru ciała stanowi woda, odkładająca się w organizmie w formie obrzęków. Jeśli się jej pozbędziesz dzięki oczyszczaniu organizmu, będziesz mógł szybko pozbyć się nawet kilku kilogramów. Na tym działaniu opiera się wiele diet, w których zmniejsza się ilość węglowodanów i soli.

Oczyszczanie organizmu polega przede wszystkim na piciu większej ilości wody, unikaniu jedzenia soli i pokarmów, które ją zawierają, a także na zwiększeniu ilości błonnika w diecie. Dzięki temu można zrzucić nawet kilka kilogramów masy ciała w ciągu kilku dni. Nie jest to co prawda trwała utrata tłuszczu, ale i tak daje Ci bardzo duże korzyści zdrowotne.

Odpowiednia dieta
Aby schudnąć, powinieneś zastosować dietę, która dostarczy Ci nieco mniej kalorii, niż ich potrzebujesz. Dietę zacznij od przeliczenia swojego zapotrzebowania na energię. Znajdź zdrowsze odpowiedniki potraw, którymi odżywiasz się w tej chwili i wyeliminuj cukier i przekąski. Postaw na i warzywa zawierające dużo błonnika. Jeśli cierpisz na wzdęcia, dodawaj do potraw takie zioła, jak majeranek, tymianek, bazylia czy mięta, które będą poprawiały trawienie.

Szybka dieta nie może być dietą, która pozbawia Twojego organizmu całych grup składników odżywczych (jak dieta niskowęglowodanowa). Znacznie lepiej sprawdzi się na przykład . Gdy zrzucisz kilka kilogramów masy, będziesz mógł zwiększyć ilość kalorii.

Aby schudnąć kilka kilogramów, nie musisz wcale stosować dziwnych diet, w których nie wolno jeść na przykład węglowodanów, albo można jeść tylko warzywa i owoce, a pomijać tłuszcz i węglowodany. Wystarczy każdego dnia podejmować dobre decyzje, które będą budowały Twoje zdrowie.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że potrawy, które lubimy, są bardzo kaloryczne. Zmień swoje nawyki i przygotowując jedzenie w domu, używaj mniej tłuszczu i śmietany, a więcej jogurtu. Wyeliminuj ze swojej diety puste kalorie - przestań słodzić herbatę i kawę, unikaj słodyczy. Te zmiany sprawią, że masa Twojego ciała zacznie spadać. To znacznie lepsze rozwiązanie niż szybka rewolucja żywieniowa.

Ćwiczenia
Na diecie niskokalorycznej często dochodzi do problemu z obniżeniem metabolizmu. Aby przyśpieszyć spalanie tłuszczu, zacznij uprawiać jakiś sport.

Dla mniej zaawansowanych osób polecamy lub zwykłe chodzenie, a gdy masz więcej doświadczenia, zacznij uprawiać inne dyscypliny. W sporcie nie liczy się jednorazowy wysiłek fizyczny, tylko regularna aktywność, powtarzana każdego dnia.

Zobacz także