Czy można naturalnie wyleczyć nowotwory?

Ocena artykułu: 4.5/5 (52 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Terapia nowotworów jest jedną z najbardziej wyczerpujących i szkodliwych metod leczenia. Leki mają bardzo silne działanie i powodują uszkodzenia komórek.
Czy można naturalnie wyleczyć nowotwory?

To bardzo niebezpieczne szczególnie teraz gdy coraz więcej ludzi choruje na nowotwory. Według niektórych źródeł, leczenie nowotworów to ogromny biznes, który wpływa jedynie na to, że firmy farmaceutyczne zarabiają pieniądze.
Czy są może naturalne metody leczenia nowotworów? Okazuje się, że tak – można zarówno zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory, jak i poprawić stan organizmu, gdy już dojdzie do zachorowania.

Oto kilka najciekawszych metod, na zmniejszenie częstotliwości zachorowań na nowotwory:

 • Przygotowanie posiłków – jeśli chcesz uniknąć nowotworów, powinieneś unikać termicznej w wysokiej temperaturze. O wiele lepiej jest przygotowywać posiłki na parze, a także zjadać raz na jakiś czas coś na surowo – oczywiście, chodzi o warzywa i owoce.
 • Węglowodany i cukry – badacze wykryli, że jest bezpośredni związek między powstawaniem nowotworów, a spożyciem cukru. Jeśli chcesz uchronić się od nowotworów, powinieneś za wszelką cenę unikać cukrów prostych. Pamiętaj, że na rozwój nowotworów wpływa także fruktoza, którą znajdziesz w owocach.
 • Białka i tłuszcze – ostatnio zapanowała moda na jedzenie dużej ilości białek, co ma pomagać w zrzuceniu zbędnych kilogramów i dostarczać energii dla mięśni. Naszym zdaniem, to złe rozwiązanie, ponieważ produkty powstające podczas rozkładu białek, będą zakwaszały organizm. O wiele lepszym źródłem energii są zdrowe tłuszcze, takie, jak olej z ryb, organiczne jajka, , olej kokosowy i oleje tłoczone na zimno.
 • Naturalna żywność - Wybieraj żywność, która była wyprodukowana w naturalny sposób w Twojej okolicy, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o jej wartość odżywczą.
 • Odpowiednia ilość Omega-3 – w naszej diecie jest zwykle o wiele za dużo kwasów omega-3 i za mało kwasów omega-6, co prowadzi do powstania problemów zdrowotnych. Zadbaj, by w Twojej diecie nie brakowało kwasów omega-3, które mają działanie przeciwzapalne i hamują proces powstawania nowotworów.
 • Dbaj o florę bakteryjną jelit – nowe badania na temat probiotyków wskazują jednoznacznie, że ilość pożytecznych bakterii jelitowych ma silny wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na nowotwory.
 • Ćwicz – ćwiczenia obniżają ilość glukozy we krwi, dzięki czemu komórki rakowe są „głodzone” i nie mogą się rozwijać. Najlepiej jest połączyć ćwiczenia aerobowe i siłowe.
 • Witamina D – badania wskazują, że większość osób mieszkających w Polsce może mieć niedobór witaminy D3. Powinieneś przyjmować ją wraz z witaminą K2 i wapniem, dzięki czemu będzie wchłaniała się w odpowiednim miejscu.
 • Odpowiednia ilość snu – ludzie, którzy za krótko śpią, radzą sobie z nowotworami znacznie gorzej, niż pozostali. Komórki organizmu muszą mieć czas na odbudowanie się.
 • Narażenie na toksyny – czy wiesz, jak dużo toksyn znajduje się w Twoim otoczeniu? Są to między innymi takie substancje, jak pestycydy, herbicydy, środki czyszczące, odświeżacze powietrza i kosmetyki. Unikaj ich.
 • Narażenie na promieniowanie – częste używanie telefonów komórkowych, przebywanie w zasięgu Wi-Fi i częste badania medyczne (na przykład rezonans magnetyczny), mają wpływ na rozwój nowotworów.
 • Narażenie na stres – niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak groźnym czynnikiem jest stres. Wpływa on na rozwój nowotworów i inne problemy zdrowotne.


Komentarze

 1. Agnes

  joannakaczmarek

  W tekście samego artykułu nie ma ani jednego źródła. Do tego zdania mocno pachnące teorią spiskową leczenie nowotworów to ogromny biznes, który wpływa jedynie na to, że firmy farmaceutyczne zarabiają pieniądze. Nie ma naturalnych metod leczenia nowotworów - związki chemiczne są naturalne ;) Można zapobiegać nowotworom, można prowadzić lepszy, aktywniejszy i zdrowszy tryb życia. Ale nie powinno się ignorować czy wręcz straszyć medycyną. Przykre, bo coraz więcej ludzi wierzy w altmed - 14latka zmarła na białaczkę, bo jej matka w imię medycyny chińskiej odmówiła leczenia farmakologicznego. Takim ludziom powinno się odberać prawa rodzicielskie :(

 2. Agnes

  ~ula, (IP: *.*.144.146)

  Jesli chodzi o naturalne leczenie nowotworów, poczytajcie sobie o dr Budwig, która olejem lnianym leczyła wszystkie choroby. Polecam olej lenvitol. Można go kupić w aptece. Przyznam że odkąd go używam nie mam problemów z cerą, zaparciami, ładnymi włosami

 3. Agnes

  ~Skrzydła Rozwoju, (IP: *.*.38.201)

  Dodałabym jeszcze wnioski płynące po publikacji Doktora Campbella na temat białka zwierzęcego. Okazuje się, że obecnie w diecie zachodnio-europejskiej przekraczamy zapotrzebowanie na białko o jakieś 300%. Wnioski płynące z obserwacji trwającej kilkanaście lat pozwalają na stwierdzenie, że białko zwierzęce przyczynia się do powstania i rozwoju choroby nowotworowej. A u chorych, którzy całkowicie zrezygnowali z białka zwierzęcego zdarzało się, że zmiany się całkowicie cofały! Polecam serdecznie lekturę Nowoczesne zasady odżywiania T.C. Campbell i analizę najnowszej piramidy odżywiania: http://skrzydlarozwoju.com.pl/zdrowa-dieta/

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.