Na sukces w kulturystyce składają się trzy czynniki – ćwiczenia, regeneracja i odpowiednia dieta, która dostarczy wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.
Gdzie bezpiecznie kupimy suplementy.

Większość osób uczęszczających na siłownie, uzupełnia swoją dietę suplementami diety i odżywkami. Ich zadaniem jest zahamowanie rozpadu mięśni po treningu, przyśpieszenie regeneracji mięśni (co pozwala trenować częściej bez nasilonego katabolizmu) i uzupełnienie witamin i minerałów, których może brakować, gdy regularnie ćwiczymy. Często przykładamy za mało uwagi do miejsca, w którym kupujemy suplementy diety, co przekłada się na późniejsze niezadowolenie z wybranych preparatów. Co można zrobić, by tak się nie działo?

Na co zwracać uwagę, wybierając sklep, w którym kupimy odżywki?

Początkujący sportowcy mogą czuć się zdezorientowani bardzo dużym wyborem miejsc, w których można kupić odżywki, a także ogromną ilością producentów i produktów. Kierowanie się jedynie niską ceną odżywek to błąd, ponieważ możemy kupić preparat niedopasowany do naszych potrzeb lub niskiej jakości. Unikaj kupowania bardzo tanich odżywek nieznanych firm – często są to nieprzebadane produkty, które mogą być groźne dla zdrowia. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto odpuścić sobie zakupy w sklepie, który nie budzi Twojego zaufania.

Naszym zdaniem, przed dokonaniem zakupów w sklepie internetowym, warto sprawdzić, czy ma on siedzibę stacjonarną. Jeśli tak, warto udać się do niego osobiście, by zasięgnąć bezpośredniej porady od sprzedawcy, który ma wieloletnie doświadczenie w treningu. Taka osoba podpowie Ci, jakie preparaty warto wybrać.

Stacjonarna siedziba sklepu, potwierdza jego wiarygodność i … pozwala zaoszczędzić na przesyłce. Przykładem sprawdzonego sklepu, który prowadzi zarówno sprzedaż internetową, jak i tradycyjną, jest Megapower z siedzibą w Warszawie.

Nie mniej ważny jest bogaty asortyment – dzięki temu będziesz mógł wybrać te produkty, które idealnie odpowiadają Twoim potrzebom. Mimo tego, że polskie firmy zdobywają coraz więcej zwolenników, największe znaczenie mają producenci z USA i Niemiec. Sprawdzona marka na opakowaniu daje gwarancję tego, że preparat będzie miał silne działanie. Najpopularniejsi producenci to między innymi:

  • Biogenix

  • Finish First

  • Dynamize Nutrition

  • Fitness Authority

  • Gaspari Nutrition

  • Nutrend

  • Olimp

  • Scitec

  • Trec

  • Universal

W większych sklepach dla sportowców, możesz kupić nie tylko odżywki, ale także suplementy diety, akcesoria i odzież.

Często zapominamy o tym, że do prawidłowego wykonywania ćwiczeń, potrzebny jest także ciągły rozwój swojej wiedzy – książki i nagrania na DVD dostępne w sklepach dla sportowców, to znacznie pewniejsze źródło wiedzy, od przypadkowych informacji w sieci.

Warto skorzystać z promocji

Bardzo ważną kwestią są ceny preparatów. W niektórych sklepach internetowych można kupić odżywki w promocyjnych cenach, lub zdecydować się na zakup zestawu produktów z rabatem. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli regularnie uprawiasz sport i wydatki na odżywki stanowią sporą część Twojego budżetu domowego.

Jakość obsługi i wysyłka

W sklepie stacjonarnym możemy porozmawiać ze sprzedawcą i wypytać go o różne szczegóły. Robiąc zamówienie w sklepie internetowym, musimy kierować się opisami, dlatego zwróćmy uwagę, czy zostały one stworzone przez fachowców. Gdy zależy Ci na czasie, a nie możesz znaleźć w sklepie internetowym tych produktów, które Cię najbardziej interesują, wartościową pomocą jest bezpośredni kontakt do pracownika.

O jakości pracy sklepu świadczy przede wszystkim wysyłka – to, czy produkty są wysyłane zaraz po zamówieniu, czy też trzeba na nie czekać kilka dni. Brak Twojej ulubionej odżywki może wpłynąć na to, że nie zrealizujesz planu treningowego.

Ważny jest sposób pakowania produktów – jeśli są one zapakowane niedbale, a na opakowaniu znajduje się informacja o zawartości, na pewno nie będziesz tym zachwycony.

W najlepszych sklepach jak w MegaPower.pl , paczka jest dyskretna i świetnie zapakowana, dlatego przetrwa nawet podróż za granicę.


Zobacz także