Siłownia kojarzy się nam przede wszystkim z dusznymi pomieszczeniami, w których dominuje zapach potu. Pomyśl sobie, o ile przyjemniejsze będą ćwiczenia, jeśli zaczniesz wykonywać je na zewnątrz.
Siłownia zewnętrzna - dlaczego warto się na nią udać
Dzięki temu można lepiej dotlenić organizm i pozbyć się problemów ze stresem.

W siłowni zewnętrznej znajdziesz zwykle te same urządzenia, co w zwykłych siłowniach, jednak jest na nich mniej drobnego sprzętu, takiego, jak hantle.

Większość siłowni zewnętrznych znajduje się w centralnych miejscach w miastach i można do nich uczęszczać bez żadnych opłat.

Co ciekawe, ćwiczenia na siłowni tego typu mogą wykonywać zarówno osoby, które nastawiają się na trening siłowy, ale także osoby starsze i potrzebujące rehabilitacji. Niektóre urządzenia dostępne na siłowniach tego typu, pozwalają na wzmocnienie mięśni i poprawienie postawy. Bardziej doświadczone osoby będą mogły skorzystać z urządzeń wymagające większej siły.

Siłownie tego typu znajdują się najczęściej w okolicy placów zabaw. To zachęta do ruchu dla rodziców, którzy zamiast siedzieć bezczynnie na ławce, mogą skorzystać z wysiłku fizycznego.

Siłownię zewnętrzną możesz zrobić także w swoim ogródku. Może się ona składać na przykład z drążka do podciągania się, kilku ciężarków lub worka bułgarskiego i stalowej lub drewnianej ławeczki. Jej minusem jest to, że można z niej korzystać jedynie w lecie. W sklepach sportowych można obecnie znaleźć coraz więcej urządzeń, które można postawić w ogródku i wykonywać na nich mniej lub bardziej zaawansowane ćwiczenia, z ogromną korzyścią dla organizmu.Zobacz także