Ćwiczenia na siłowni nie dadzą Ci żadnych rezultatów, jeśli będziesz sabotował je swoimi złymi nawykami.
Złe nawyki na siłowni i ich eliminowanie

Okazuje się, że wystarczy jeden miesiąc walki z nawykiem, by się go pozbyć. Poznaj 5 sposobów, które pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy z treningiem!

1 - Zapisz sobie, co chcesz osiągnąć. Najlepiej, jeśli możesz zmierzyć swój cel - utratę kilogramów możesz udokumentować łatwiej, niż na przykład lepsze samopoczucie dzięki treningom.

2 - Kup sobie duży kalendarz - jeśli chcesz trenować 20 minut dziennie, za każdym razem zaznaczaj to wielkim krzyżykiem, skreślając dzień. Dzięki temu będzie Ci przykro, jeśli pominiesz kilka dni treningów.

3 - Przestań się motywować - niektóre osoby ciągle oglądają motywujące filmy i robią to, zamiast wyjść z domu i pobiegać. Jeśli nie chce Ci się trenować, zmuś się do tego, ale nie rób przerwy.

4 - Szukaj ćwiczeń, które dają dobre efekty - jeśli będziesz trenował z małym obciążeniem, nie zobaczysz żadnych efektów i po kilku tygodniach zniechęcisz się do ćwiczeń. Zamiast tego, znajdź intensywne ćwiczenia, które sprawią, że szybko schudniesz, co da Ci motywację do dalszego wysiłku.

5 - Skup się na ćwiczeniach, nie na wydawaniu pieniędz y - niektórym osobom wydaje się, że jeśli zainwestują w siłownię, nowe i dresy, to ich trening będzie skuteczniejszy. Nie jest to do końca prawda - często lepiej jest trenować po prostu z tym, co mamy.

Wielu więźniów (przepraszam za skrajny przykład) osiągnęło doskonałe wyniki bez żadnego sprzętu, jedynie dzięki nawykowi ćwiczenia.

Zobacz także