Trening na siłowni polega przede wszystkim na stymulacji mięśni i nerwów, przez wykonywanie ćwiczeń. Guss van der Meer to holenderski trener, który przed laty wpadł na pomysł, że można zastąpić trening za pomocą urządzenia o nazwie platforma wibracyjna.
Platforma wibracyjna - jakie ma zalety
Trening na platformie wibracyjnej pozwala aktywizować te same mięśnie i nerwy, do których pobudzenia dochodzi w trakcie treningu na siłowni. Można go stosować kilka razy w tygodniu po około 10 do 15 minut, dzięki czemu uzyskamy podobne efekty, jak po kilku godzinach intensywnych ćwiczeń.
Działanie platformy wibracyjnej
Platforma wibracyjna wpływa na spalanie tłuszczu, także tego, który odkłada się w partiach organizmu niepoddających się ćwiczeniom.
Dzięki niej wzmacniamy także skórę – stymuluje ona wytwarzanie kolagenu i włókien elastyny i zmniejsza cellulit.
Platforma wibracyjna ma także wpływ na mięśnie i kości, ponieważ działa podobnie, jak trening siłowy. Dzięki niej można aktywować wszystkie włókna mięśniowe, które kurczą się wtedy niezależnie od naszej woli.
Wielu sportowców skarży się na problemy ze stawami, więzadłami i ścięgnami, którym można zapobiegać także dzięki ćwiczeniom na platformie. Wspiera ona ukrwienie stawów i wzmacnia tkanki.
Podczas korzystania z platformy wibracyjnej, wybieramy odpowiednią częstotliwość wibracji, co pozwala na uzyskanie maksymalnego wpływu na nasz organizm. Najbardziej wartościowe są wibracje od częstotliwości od 20 do 60 kHz.
Trening wibracyjny zaczynamy od stosowania mniejszych częstotliwości, a następnie zwiększamy je do maksymalnych wartości. Istnieje kilka odmian treningu, które są dopasowane do radzenia sobie z różnymi problemami zdrowotnymi.
Trening wibracyjny zaczynamy od stosowania mniejszych częstotliwości, a następnie zwiększamy je do maksymalnych wartości. Istnieje kilka odmian treningu, które są dopasowane do radzenia sobie z różnymi problemami zdrowotnymi.
~Mariola, (IP: *.*.29.184)
Witam. Jakoś czas temu zaczęłam dokładniej interesować się platformami wibracyjnymi. Od pewnej kobiety w sklepie sportowym (sprzedawajacym platformy) usłyszałam że pod wpływem tak dużych wibracji może oderwać się blaszka miazdzycowa i nie warto w platforma inwestować. Dodam tylko że chciałam kupić rodzicom w prezencie że względu na słabe krążenie w okolicach nóg a jedna z głównych zalet tej że platformy jest wspomaganie krążenia. Proszę o informacje.
~alafa, (IP: *.*.187.57)
Blaszka miażdżycową pojawia się jako skutek choroby od obżarstwa i braku ruchu, więc jak ktoś jest gruby i się nie rusza ta na pewno będzie chory na miażdżycę ,- więc trzeba stopniowo zwiększač trening i nie słuchać księży