Jeśli czujesz, że w ostatnich dniach przestałeś mieścić się w swoje ubrania, powinieneś się zastosować do tych 9 prostych kroków. Pozwolą Ci one bardzo szybko zrzucić zbędne kilogramy.
9 sposobów na płaski brzuch
  1. Odstaw sól – poczucie tego, że jesteś gruby, często wynika z tego, że masz obrzęki. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, powinieneś unikać wszystkich potraw zawierających sól i przestać jej używać. Przestaw się na kilka dni na potrawy gotowane wyłącznie w domu, przyprawiane ziołami – od razu zobaczysz, że Twoja masa ciała spada. Sól wiąże wodę w organizmie, a gdy połączysz dietę z małą ilością soli wraz z piciem większej ilości wody, pozbędziesz się obrzęków.

  2. Przestań jeść węglowodany – jeśli cały czas dostarczasz sobie węglowodanów, Twój organizm wciąż pobiera energię z glikogenu. Z tego powodu, do spalania tłuszczu dochodzi tylko podczas długotrwałego wysiłku. Wystarczy zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ilość węglowodanów w diecie, a od razu zobaczysz spadek wagi. Ten proces możesz zacząć od zmniejszenia ilości chleba – zamiast robić kanapki z dwóch kromek, zrób je z jednej.

  3. Wyeliminuj skrobię z diety – wzdęcia, które sprawiają, że nie możesz się zapiąć na odpowiednią dziurkę w pasku, biorą się z nadmiaru skrobi w diecie. Wiele osób nie może jeść ziemniaków, kukurydzy i makaronu z ciemnej pszenicy, bo prowadzi to do wstydliwych problemów. Ten problem jest najmniej zauważalny podczas jedzenia ryżu.

  4. Odstaw mleko – bardzo poważnym problemem wśród ludzi jest nietolerancja laktozy. W takiej sytuacji organizm nie wydziela enzymów, które pozwalają na strawienie tego cukru mlecznego, co prowadzi do wzdęć, powstania gazów i skurczów brzucha, a nawet biegunki. To znacznie częstsza dolegliwość niż na przykład nietolerancja , jednak mimo to miliony Polaków nie wyobraża sobie śniadania bez kawy z mlekiem.

  5. Nie jedz owoców o dużej zawartości cukru – jednym z największych mitów na temat diety jest to, że wszystkie owoce są zdrowe i należy je jeść podczas diety. Jagody, winogrona i cytrusy zawierają mnóstwo glukozy i fruktozy, co sprawia, że powodują wahania poziomu cukru we krwi. Za wszelką cenę unikaj owoców w słodkich syropach (na przykład brzoskwiń lub ananasów), które zawierają wyjątkowo dużo węglowodanów. Zamiast nich włącz do diety niewielką ilość suszonych śliwek lub gruszek.

  6. Odstaw ostre przyprawy – znam wielu ludzi, którzy do wszystkich potraw dodają sos Tabasco i zagryzają je ostrą papryką, jednak jeśli masz problemy ze wzdęciami, powinieneś je odstawić. Ostre przyprawy zwiększają wydzielanie kwasu żołądkowego, co powoduje podrażnienie.

    Zamiast nich, możesz dodawać do potraw suszone przyprawy, takie, jak bazylia, mięta, szałwia, estragon czy rozmaryn. Dobrym rozwiązaniem jest także niezbyt ostre curry lub sok z cytryny, który dobrze komponuje się z kurczakiem i rybą. Unikaj natomiast czarnego pieprzu, goździków, chili, musztardy, cebuli, chrzanu, keczupu i octu.

  7. Nie jedz produktów dietetycznych – pisaliśmy o tym już kilkukrotnie. Jeśli często jesz pokarmy niskokaloryczne lub niskowęglowodanowe, dostarczasz sobie sporo xylitolu i mannitolu, cukrów, które są jeszcze gorzej strawne niż laktoza. Mogą one prowadzić do powstania wzdęć i biegunki.

  8. Wyeliminuj alkohol – nawet mała porcja alkoholu prowadzi do odwodnienia i pojawienia się problemów ze zwolnionym metabolizmem. Każdy kufel piwa to Twój wróg w krucjacie o wciśnięcie się w ciasne spodnie. Alkohol podrażnia także układ pokarmowy i prowadzi do powstania wzdęć.

  9. Ruszaj się każdego dnia – u wielu osób problemy z wystającym brzuchem pojawiają się z powodu siedzącego trybu życia. Ruch poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego i wzmacnia mięśnie gładkie.

Zobacz także