Ubrania dla sportowców – najnowocześniejsze systemy

Ocena artykułu: 4.5/5 (62 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Bieganie w niskiej temperaturze sprawia znacznie więcej problemów, niż w lecie. Gdy biegniesz w temperaturze poniżej 10 stopni, w pierwszej kolejności odczuwasz chłód, a następnie jest Ci gorąco. Jeśli spocisz się i pot nie zostanie odprowadzony na zewnątrz, stworzy warstwę, która będzie Cię ochładza
Ubrania dla sportowców – najnowocześniejsze systemy
Jeśli spocisz się i pot nie zostanie odprowadzony na zewnątrz, stworzy warstwę, która będzie Cię ochładzała.
Przez wiele lat radzono sobie z tym, dzięki stosowaniu ubrań z zaawansowanych tkanin syntetycznych, natomiast w ostatnich latach, popularniejsze stały się ubrania nawiązujące do trendu eco.

Ubrania sportowe z wełny merynosów
Merynosy to odmiana owiec żyjących w ekstremalnych warunkach. Owce mają bardzo grube runo, a jego włókna są gęste i delikatne, dzięki czemu idealnie nadaje się na ubrania dla biegaczy.
Oto najważniejsze zalety ubrań wykonanych z merynosów:

  • Materiał oddycha, dzięki czemu ryzyko, że się zgrzejemy, jest znacznie mniejsze.

  • Materiał jest izolatorem ciepła, dzięki czemu dobrze chroni przed zimnem

  • Ubrania z wełny merynosów bardzo dobrze leżą na skórze.
  • Wełna nadaje się zarówno do produkcji bielizny termoaktywnej, jak i ubrań do codziennego noszenia. W swojej ofercie oferuje je między innymi firma Devold®.

  • Wełna merynosów izoluje wodę i jednocześnie odprowadza ją poza skórę.
Wielu osobom wydaje się, że ubrania z merynosów są gryzące, jednak nie jest to prawdą – dzięki nowoczesnej technologii można wyeliminować ten efekt. Największą zaletą ubrań z tego materiału jest to, że dobrze izoluje i można ją wykorzystywać nawet wtedy, gdy jest bardzo zimno.
Większość producentów łączy w swoich ubraniach wełnę z merynosów z poliamidem i innymi włóknami. Kupując taką koszulkę, wybierz model z jak największą zawartością wełny merino. Jeśli zamierzasz ćwiczyć latem, lepszym wyborem będą produkty wykonane z wełny innych odmian.

Technologie stosowane w ubraniach różnych firm

Smartwool®
Firma Smartwool® wykorzystuje do swoich produktów bardzo wartościowe włókno merynosów, które poddano obróbce w technologii smart. Pozwala to na utrwalenie właściwości bielizny i sprzyja większej trwałości ubrań.
Wełna stosowana w tych produktach pochodzi z Nowej Zelandii.

Brubeck®
Produkty tej firmy są dostępne w dwóch seriach – Active i Comfort. Odzież jest produkowana w całości w Polsce i możesz ją kupić w 16 krajach świata. W ofercie tej firmy znajdziesz także produkty z bawełny.

Icebreaker®
Podobnie, jak firma Smartwool®, Icebreaker® oferuje odzież tworzoną z wełny merynosów, łączoną z włóknami syntetycznymi, które poprawiają jej jakość i trwałość. Firma pochodzi z Nowej Zelandii i działa od 1994 roku.

Patagonia®
Firma Patagonia® oferuje bardzo duży wybór ubrań, wykonanych z najnowocześniejszych materiałów, jak Gore-Tex®, Tencel® i wiele innych. W ich ofercie znajdziesz także ubrania z wełny merino, łączonej z innymi materiałami. Ich producent opisuje, że ubrania charakteryzują się różnymi poziomami izolacji cieplnej i sprawdzają się w szerokim zakresie aktywności.

North Face
Firma North Face jest bardzo dobrze znana w Polsce, oferuje szeroki wybór ubrań produkowanych z takich materiałów, jak włókna HyActive™ i wełny, które zapewniają im wyjątkowe właściwości.
Wszystkie nazwy handlowe wymienione w tym artykule, należą do ich właścicieli.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.