Firma Leica pokazała ostatnio nowy model aparatu, łączącego ze sobą nowoczesność i tradycję. Leica to firma z drugą tradycją fotograficzną, która zawsze kojarzyła się z prestiżem.
Leica Q - bardzo drogie 24 MP

Pierwszy model pojawił się w 1925 roku i cieszył się popularnością przez wiele lat.

Aparat Leica Q kosztuje około 16 tysięcy złotych i pokazuje, że producent wciąż pokazuje klasę w sprzęcie fotograficznym klasy premium. Niemiecka Leica Q nadal nawiązuje do klasycznego wyglądu pierwszych modeli, a jej interface pozwala na intuicyjne robienie fotografii.

Parametry

Aparat posiada matrycę pełnoformatową, bardzo dobrą stabilizację obrazu i pozwala na robienie fotografii w każdym oświetleniu. To bardzo dobry wybór dla osób, które robią fotografie na ciemnych ulicach miast. Producent nie zapomniał o bardzo szybkiej migawce, która pozwala na robienie zdjęć seryjnych poruszających się obiektów.

Producent nie chce walczyć z innymi firmami na coraz większe matryce, dlatego zastosował w swoim aparacie 24 mp CMOS, który pozwala nagrywać filmy w HD. Jeśli chodzi o ISO, aparat pozwala ustawić wartość nawet 50 tysięcy. Przydatna jest opcja zapisywania fotografii w formie JPEG i RAW. Producent nie zapomniał o opcjach multimedialnych, takich, jak możliwość podłączenia telefonu do Wi-Fi albo smartfona.

Zobacz także