Zdrowe odżywianie w pracy – jak nie dać się przekąskom

Ocena artykułu: 4.4/5 (60 głosów)
Większość osób nie ma problemu z zachowaniem zdrowego odżywiania w domu – wystarczy odrobina motywacji i udanie się na odpowiednie zakupy.
Zdrowe odżywianie w pracy – jak nie dać się przekąskom

Jeśli pracujesz i chcesz zachować zasady zdrowego odżywiania, pojawia się problem - albo nie masz czasu na jedzenie, albo zapominasz zabrać coś zdrowego i wtedy szukasz niezdrowych substytutów.

Jak organizować sobie posiłki w pracy?
Jeśli przez kilka godzin nic nie jesz i w dodatku pijesz słodzoną kawę, szybko pojawi się nieodparta szansa na zjedzenie czegoś niezdrowego. W takiej sytuacji chętnie zamówisz potrawę, która będzie miała znacznie więcej kalorii, niż Ci potrzeba, albo zastąpisz posiłek ciastkiem lub drożdżówką.

Takie odżywianie wpływa zarówno na Twoje zdrowie, jak i na wydajność
Po zjedzeniu ciężkiego posiłku, przez dłuższy czas będziesz czuł się osłabiony. Aby zmienić tę sytuację, warto poświęcić chwilę na przygotowanie zdrowego posiłku w domu i zapakowanie go w pojemnik.
Może być to na przykład kanapka z chlebem pełnoziarnistym, sałatka i owoc. Jeśli przygotujesz je podczas śniadania (które jest obowiązkowym elementem każdego dnia), zajmie Ci to kilka minut.

Zdrowe zakupy
Gdy naprawdę nie masz pomysłu na to, jak przygotować zdrowe posiłki w domu, powinieneś pomyśleć o zdrowych produktach, które możesz kupić w sklepach blisko pracy. Może to być na przykład gotowa sałatka, albo zupa w opakowaniu, które możesz od razu wstawić do kuchenki mikrofalówki.
Dobrym wyborem są także jogurty czy soki warzywne, które zaspokajają głód, nie dostarczając zbyt dużej ilości kalorii. Jedną z podstaw zdrowego odżywiania powinno być regularne jedzenie posiłków - jedząc co 3 godziny, nie będziesz odczuwać ani silnego głodu, ani problemów z sennością, pojawiających się po ciężkich posiłkach.

Dieta w pracy nie powinna odbiegać od sposobu, w jaki odżywiasz się na co dzień. Najgorszym rozwiązaniem jest całkowite unikanie posiłków, ponieważ doprowadzi to do silnego uczucia głodu. Od tego tylko krok do przejadania się i całkowitego porzucenia nawyków, które wypracowałeś w trakcie zdrowej diety.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.