Zamień samochód na rower

Ocena artykułu: 4.4/5 (61 głosów)
Jazda rowerem jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz poprawić swoją kondycję i zrzucić zbędne kilogramy.
Zamień samochód na rower
Wiele osób zaoszczędzi dzięki temu także czas – w mieście dojazd ścieżką rowerową jest szybszy, niż stanie w korku.
Jazda rowerem jest mniej wymagająca, niż bieganie, dlatego mogą ją uprawiać nawet starsze osoby. Jej plusem jest też to, że nie obciąża stawów. Podczas godziny jazdy rowerem spalisz tyle kalorii, co przy szybkim chodzeniu, ale pokonasz znacznie dłuższą odległość.

Nie tracisz pieniędzy – nie musisz płacić ubezpieczenia, tankować ani budować garażu. Rower za kilkaset złotych posłuży Ci długie lata, wystarczy go prawidłowo konserwować. Pomyśl o tym, gdy kupisz kolejny bilet miesięczny lub zatankujesz samochód.

Jazda rowerem to odkrywanie okolicy – jeśli jeździsz autobusem lub samochodem, znasz jedynie główne ulice. Rowerem możesz dojechać niemal wszędzie. W miastach jest coraz więcej ścieżek rowerowych, dlatego jazda jest bezpieczna. W weekend możesz wybrać się za miasto i poznawać te miejsca, o których nigdy byś się nie dowiedział.

Rower wzmacnia mięśnie i kręgosłup – nie działa tak skutecznie, jak siłownia, ale dzięki niemu, w przyjemny sposób tracisz kalorie i pracujesz nad mięśniami. Podczas jazdy rowerem pracujesz nad największymi mięśniami organizmu i tracisz dużo kalorii.

Nie masz problemu z sercem – rower wpływa na poprawę pracy układu krwionośnego i wzmacnia skurcze serca, dlatego może pracować ono wolniej. Po jednym sezonie jazdy pozbędziesz się problemów z zadyszką i będziesz miał znacznie lepsze samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem są treningi interwałowe, polegające na łączeniu szybkiej i wolnej jazdy. Najlepiej jeździć w taki sposób wtedy, gdy droga jest pusta.

Wydasz mniej pieniędzy na kawę – jazda na rowerze pobudza znacznie bardziej niż mała czarna, szczególnie jeśli decydujesz się na intensywne treningi rano. Jeśli jeździsz rowerem do pracy, zdecyduj się raczej na wolne tempo, by się nie zasapać.

Trening można połączyć z rozwojem intelektualnym - jeśli przesiądziesz się na rower stacjonarny. Wiele osób w trakcie jazdy czyta e-booki lub słucha audiobooków, co pozwala upiec dwie pieczenie (zdrowie i wiedzę) jednocześnie.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.