Apple watch to zegarek, który może zrewolucjonizować sposób, w jaki trenujemy.
Dlaczego warto kupić Apple Watch?

Ma świetny design, wygodny pasek, możliwość wykonywania pomiarów najważniejszych parametrów dotyczących biegania.

Wygląd i możliwości
Zegarek jest dostępny w dwóch wersjach, które różnią się rozmiarem - mniejszy, przeznaczony dla kobiet, ma 38 mm, a większy - 42 mm. Można w nim wymienić pasek na skórzany, gumowy lub bransoletę. W zestawie z zegarkiem znajduje się ładowarka indukcyjna. Zegarek jest wodoszczelny w niewielkim stopniu, dlatego należy go zdejmować przed kąpielą. Deszcz czy mycie rąk nie powinny wyrządzić mu szkody.
Wyświetlacz zegarka ma 272 na 340 pikseli (mniejsza wersja) i 312 na 390 pikseli w większej wersji. Ekran ma czujnik nacisku, a powiadomienia mogą być zarówno wyświetlane na ekranie, jak i sygnalizowane wibracją.
Warto zwrócić uwagę na to, że menu tego zegarka nie zostało przetłumaczone na język polski, co może być problemem dla wielu osób.

Czego brakuje w Apple Watch?
Większość ludzi podkreśla, że w zegarku z Cupertino brakuje czujnika GPS, jednak nie powinno to stanowić dużego problemu, gdyż znajduje się on w smartfonie.
Jeśli chcesz, by pomiar był rejestrowany podczas biegu, musisz zabierać ze sobą jednocześnie jedno i drugie urządzenie.
Małym minusem zegarka jest krótki czas działania na baterii, jednak nie powinno to stanowić dużego problemu, gdy biegamy na krótkich dystansach. Bateria wytrzymuje około 1 - 2 dni, a jego ładowanie trwa dwie godziny.
Z drugiej strony, korzystanie z Applewatch pozwala na zmniejszenie zużycia baterii w iPhone, bo nie musimy zerkać cały czas na jego ekran.

Aplikacje do biegania
Na Apple Watch możesz zainstalować takie aplikacje, jak RunKeeper czy Endomondo, dzięki czemu zgromadzisz wyniki pomiarów i będziesz mógł je przeglądać. Zegarek ma także własną aplikację Workout, która automatycznie włącza się, gdy wykonamy odpowiedni gest. To bardzo przydatne, bo nie musisz precyzyjnie przesuwać palcem po ekranie.

Czy warto kupić Apple Watch?
Zegarek pozwala zarówno na śledzenie Twoich wyników sportowych, jak i prowadzenie rozmów, i odczytywanie wiadomości. Jego bezpośrednią konkurencją są profesjonalne zegarki sportowe. Mają one o wiele mniej funkcji multimedialnych, ale działają dłużej na ładowaniu i nie wymagają stałego połączenia ze smartfonem.

Zobacz także