Jest sporo osób, które obwiniają rozpowszechnienie smartfonów (a wcześniej komputerów) do epidemii otyłości wśród młodych osób.
Jakie aplikacje sportowe warto zainstalować na swoim smartfonie?

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, bo nowe smartfony są promowane przede wszystkim jako sprzęt, który pozwala śledzić nasze wyniki podczas biegania, ćwiczenia na siłowni czy zajęć aerobiku.
W tym artykule przedstawimy najciekawsze aplikacje, które wpływają korzystnie na trening.

Nike+ Running
To aplikacja dla osób, których pasją jest głównie bieganie. Można dzięki niej mierzyć nasze wyniki z treningów, korzystać z pomocy wirtualnego trenera i dzielić się swoją aktywnością na stronie nikeplus.pl. Aplikacja współpracuje z iPodem Nano.

Strava cycling
To program przygotowany dla osób, które lubią jeździć na rowerze. Dzięki niej zarejestrujesz swoją trasę na mapach Google, sprawdzisz, ile kilometrów udało Ci się pokonać danego dnia i skorzystasz z możliwości rzucania wyzwań swoim znajomym.
Strava oblicza dystans na podstawie czujnika GPS wmontowanego w smartfon.

Ground Miles
Jeśli nie jesteś fanem uprawiania sportu, sposobem na zachowanie zdrowia może stać się dla Ciebie zwykłe chodzenie. Ground Miles to aplikacja, która mierzy jak dużo czasu poświęcasz dziennie na chodzenie i zlicza Twoje kroki.
Dzięki niej, łatwiej osiągniesz cel pokonania 10 000 kroków dziennie.
Ground Miles, w przeciwieństwie do pozostałych aplikacji, które wymieniliśmy w tym artykule, jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne.

Daily Yoga
To program, który będzie Cię motywował do kontynuowania . W aplikacji znajdziesz mnóstwo figur jogi (jest ich ponad 400), oraz nagrania wideo. Dzięki niej możesz podzielić się swoimi wynikami z bliskimi i stale zwiększać swoje umiejętności. Daily Yoga zawiera kilka programów, które nauczą Cię coraz bardziej zaawansowanych ćwiczeń.
Są one dopasowane zarówno dla początkujących osób, jak i dla zaawansowanych i starszych. Deweloperzy tej aplikacji nie zapomnieli o potrzebach osób, które trenują po to, by pozbyć się pewnych problemów zdrowotnych i specjalnie dla nich umieścili w niej odpowiednie ćwiczenia.

Zobacz także