Jak wybrać najlepsze gadgety do biegania?

Ocena artykułu: 4.5/5 (52 głosów)
Monitory aktywności to urządzenia zaprojektowane z myślą o osobach, które chcą schudnąć, natomiast zegarki sportowe są przeznaczone dla tych, którzy aktualnie uprawiają sport i chcą to kontynuować.
Jak wybrać najlepsze gadgety do biegania?
Nowe zegarki sportowe oferują także dodatkowe opcje, jak mierzenie czasu przepłynięcia jednej długości basenu, jednak są dedykowane przede wszystkim dla biegaczy. Czy wiesz, jak wybrać najlepszy zegarek do biegania? Zacznij od zadania sobie odpowiednich pytań.

Na jakich opcjach Ci zależy?
Urządzenia takie, jak TomTom Runner, Polar V800 i większość zegarków z serii Garmin Forerunner, posiadają GPS i takie opcje, jak monitor pracy serca i akcelerometr. Dlaczego zegarek do biegania nie jest opaską fitness? W przeciwieństwie do opasek sportowych, zegarki sportowe nie są zaprojektowane do ciągłej pracy.

Wykorzystują one GPS by dokładnie śledzić Twoją aktywność. Ta technologia ma ogromne zapotrzebowanie na baterie. Podczas gdy opaski fitness są projektowane do ogólnych zastosowań i mierzenia codziennej aktywności, zegarki dla biegaczy dają dostęp do ogromnej ilości danych, pre-definiowanych treningów, notowania osobistych rekordów i mierzenia interwałów. Dzięki temu można stale poprawiać swoje wyniki.

W jaki sposób zegarki sportowe pomagają biegaczom?

Zaawansowane zegarki, takie, jak Garmin Forerunner 620 nie tylko śledzą najważniejsze parametry, jak prędkości, tempo biegu i dystans, ale także ilość kroków stawianych na minutę, czas kontaktu stóp z ziemią i wiele innych.

Dzięki poznaniu tych dodatkowych parametrów, możesz porównać swoje wyniki z wynikami innych sportowców i poprawić wydajność biegu. Najlepsze zegarki sportowe potrafią jeszcze więcej. Zegarki monitorujące pracę serca, takie, jak Garmin Forerunner 620 potrafią zbadać także poziom V02 max.

Oznacza on maksymalną ilość tlenu przyjmowanego podczas biegu. Ten wskaźnik może być stosowany do zmierzenia stanu Twojego organizmu i potencjalnej wydajności. Dzięki zbadaniu tego parametru, możesz obliczyć mniej więcej, ile potrwa bieg. Dzięki pomiarom tętna, zegarek oblicza, jak dużo czasu potrzebujesz, by wrócić bezpiecznie do ćwiczeń.

Jak dużo może kosztować dobry zegarek sportowy?

Podobnie, jak w przypadku opasek fitness, cena zależy od opcji, które oferuje zegarek. Najprostsze modele TomTom Runner kosztują około 450 złotych, natomiast najlepsze modele, takie, jak Garmin Forerunner 620, są ponad 2 razy droższe.

Jaki jest najlepszy zegarek GPS dla biegaczy?

Jeśli cena nie gra roli, biegacz myślący poważnie o osiąganiu sukcesów, powinien zwrócić uwagę na wspomniany powyżej model Garmina i Polar V800. Garmin Forerunner jest polecany ze względu na niewielkie rozmiary i ładny wygląd, a także dobre dopracowanie podstawowych opcji, takich, jak wyświetlanie czasu, odległości, tempa biegu i śledzenia trasy.

Dodatkowo, monitoruje pracę serca i pozwala określić VO2 Max. Większość niedzielnych biegaczy nie potrzebuje aż tak dużo opcji, dlatego dobrym wyborem będzie dla nich taki zegarek do biegania, jak TomTom Runner czy Garmin Forerunner 10.

Top 5 Best GPS Running Watches 2015 - Running Watch Reviews
zegarek sportowy


Komentarze

  1. ~teofill, (IP: *.*.131.58)

    Całkiem fajny test jest też tutaj http://zdrowieija.pl/jaki-zegarek-sportowy-wybrac/ Zegarek Polara the best!

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.