Biurko do pracy stojącej

Ocena artykułu: 4.4/5 (49 głosów)
Praca na stojąco jest dla wielu osób znacznie wygodniejsza, niż na siedząco.
Biurko do pracy stojącej

Co myślisz o tym, by dać odpoczynek swojemu kręgosłupowi i zwiększyć ilość kilometrów, które przechodzimy każdego dnia?

Praca na stojąco jest zupełnie inna od siedzącej, bo cały czas musimy zmieniać swoją pozycję i przestępujemy z nogi na nogę. Możesz mieć pewność, że jeśli będziesz pracował na stojąco, nie zmarnujesz czasu na siedzenie na portalach społecznościowych czy inne rzeczy, które zwykle są przeszkodą dla wydajności.

Jeśli cały dzień stoisz w biurze, starasz się jak najszybciej skończyć swoją pracę. Wpływa to dobrze na Twoją produktywność.


Jakie jeszcze zalety mają biurka do pracy stojącej?

Praca na stojąco prowadzi do zmęczenia nóg, jednak po krótkim odpoczynku (zmiana pozycji), można się go pozbyć. Im dłużej pracujesz na stojąco, tym moment bólu pojawia się później. Największą zaletą takiego biurka jest fakt, że nie powoduje ono żylaków i pozwala pozbyć się bólu kręgosłupa.

Dla naszego organizmu nie ma nic gorszego niż ciągła praca w jednej pozycji. Biurko stojące pozwala na utrzymanie prawidłowej, wyprostowanej postawy.


Praca dla aktywnych osób

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są biurka, które pozwalają na pracę w dwóch pozycjach - siedzącej i stojącej. Dzięki niemu można zmieniać pozycję w ciągu dnia, w zależności od tego, czy chcemy dać odpocząć nogom, czy kręgosłupowi.
To także rozwiązanie dla osób, które aktywnie trenują i nie lubią pracy w jednej pozycji. Przez pierwsze dni pracy na stojąco, możesz mieć problem z bólem nóg i uczuciem zmęczenia, ale wkrótce się do niej przyzwyczaisz.Komentarze

  1. ~Adam, (IP: *.*.238.79)

    Ogromnie polecam biurka stojące! Dopóki człowiek sam nie spróbuje, dopóty nie będzie wiedział jak wielkim są błogosławieństwem. Fakt, biurka stojące to inwestycja, ja nie mogłem sobie pozwolić na Elevo Convert, ale Duronic ma przyjaźniejsze ceny, a jakość mojego DM05D16 jest super!

  2. ~Piotr, (IP: *.*.83.177)

    Super sprawa. Od lat miałem problemy z odcinkiem lędźwiowym. Praca na stojąco-siedząco nie tylko eliminuje u mnie ból pleców, ale daje dużo energii szczególnie kiedy wracam do pracy po posiłku. Ja korzystam z Elevo Convert, które przekształca zwykłe biurko w biurko stojąco-siedzące.

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.