Wiele kobiet marzy o lśniących włosach, zdrowych paznokciach i naturalnie pięknej cerze. Jak uzyskać taki efekt? Jeśli jesteś kobietą, z pewnością korzystałaś z wielu produktów dostępnych na rynku kosmetycznym. Istnieje masa kosmetyków, która gwarantuje szybkie efekty, jednak nie zawsze jest to takie proste.
Dieta – recepta na zdrowy wygląd

Ale czego się nie robi dla naturalnego piękna? Oczywiście produkty, których używamy mają w swoim składzie przydatne składniki, ale w większości przypadków niestety to nie wystarcza. Warto połączyć dobry kosmetyk z odpowiednio zbilansowaną dietą. Zadbaj o to, by Twoja dieta zawierała potrzebne składniki odżywcze oraz witaminy. Należy pamiętać, że nie istnie eliksir piękności, który zdziała cuda. Wystarczy sporządzić odpowiednią dla nas dietę i utrzymywać regularną aktywność fizyczną. Gdy dostosujesz się do tych uwag z pewnością zyskasz zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.

Witamina C
Owoce cytrusowe, natka pietruszki czy inne produkty zawierające Witaminę C pomogą na różnego rodzaju przebarwienia oraz starzenie się skóry. Pozytywnie działa na skórę zapewniając jej ochronę przed wolnymi rodnikami. Przebywanie na słońcu z kremem, który ma w składzie Witaminą C będzie istną przyjemnością, ponieważ chroni ona skórę twarzy przed promieniami słonecznymi.

Białko
Odpowiada za budowę włosów, skóry i paznokci. znajduje się głównie w serach, rybach, mięsie, jajkach i mleku. Pamiętaj, że białko roślinne nie jest równie wartościowe, co zwierzęce. Staraj się nie przekraczać swojego dziennego zapotrzebowania na białko. Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową musisz zmodyfikować swoją dietę i zwiększyć dawkę przyjmowanego białka.

Orzechy
Nie tylko świetnie smakują, ale stanowią również bardzo pożywną przekąskę, która przy okazji dostarczy niezbędnych dla organizmu tłuszczy i witamin. Witamina E zawarta w orzechach pozytywnie działa na paznokcie, włosy i skórę.

Nawodnienie organizmu
W tym przypadku najlepszą propozycją jest picie wody i zielonej herbaty . Dzięki temu zadbasz o jędrność i wygląd skóry. W ten sposób zadowolisz również swoje włosy i paznokcie. Dzieje się tak, ponieważ skóra dostaje odpowiednie nawilżenie. Unikaj słodzonych napojów i zastąp je wymienioną wyżej wodą niegazowaną i zieloną herbatą.

Jak odzyskać ładny kolor skóry?
Bardzo możliwe, że posiadasz bladą cerę poprzez niski poziom żelaza we krwi, a jak wiadomo jest składnikiem enzymów. W momencie, gdy dostarczasz organizmowi zbyt małą ilość żelaza może pojawić się problem z anemią. Jest to bardzo poważny problem, który może skutkować brakiem energii i ciągłym zmęczeniem. Odbija się to na całym organizmie i wpływa negatywnie na strukturę włosów oraz paznokci. Żelazo można znaleźć w różnych produktach np. mięsie, rybach, jajkach itp. Wegetarianie lub weganie mogą dostarczać żelazo poprzez wprowadzenie do jadłospisu rośliny strączkowe. Chodzi tu głównie o dostarczenie żelaza niehemowego, który znajduje się w produktach pochodzenia roślinnego.

Podsumowując - zdrowy tryb życia może zdziałać cuda. Oprócz wymienionych wyżej wskazówek staraj się ograniczać również palenie papierosów, picie alkoholu oraz ogranicz stres jak tylko to możliwe.


Zobacz także