Jest kilka sposobów, które ułatwią zadanie i sprawią, że ze zwykłego dania powstanie coś naprawdę dobrego.
Przepis na idealną sałatkę owocową

Każdy wie, że przygotowanie sałatki owocowej jest bardzo proste. Jedyne co trzeba zrobić to pokroić, a następnie wymieszać wszystkie składniki. Jest kilka sposobów, które ułatwią zadanie i sprawią, że ze zwykłego dania powstanie coś naprawdę dobrego.

Po pierwsze, użyj dojrzałych owoców Wybierając w sklepie składniki zwróć szczególną uwagę na owoce, które są dojrzalsze. Jest jednak warunek, by wszystkie były mniej więcej tak samo dojrzałe. Twarde owoce połączone z miękkimi to naprawdę złe połączenie. Nie mogą być tez zbyt dojrzałe, ponieważ będą za miękkie i twoja ciężka praca pójdzie na marne. Takie owoce będą się prezentowały brzydko, a na dodatek szybko rozmiękną. Więc podsumowując znajdź złoty środek, a z pewnością zachwycisz rodzinę.

Po drugie, staraj się zachować taką samą wielkość i kształt owoców Dobrze wyglądająca sałatka powinna zawierać różnego rodzaju owoce. Ważnym elementem jest zachowanie odpowiednich proporcji. Jeszcze ważniejszym - zachowanie kształtu i wielkości. Staraj się wybrać jeden kształt i rozmiar. Oczywiście traktuj to z przymrużeniem oka. Nie wszystko musi być odmierzane linijką.

Po trzecie, użyj sezonowych owoców Nic nie smakuje lepiej jak świeżo zerwane owoce z krzaka. Jeśli masz możliwość użyj do swojej sałatki tylko takich owoców. W sezonie letnim warto skorzystać z truskawek, poziomek, borówek, czy jabłek. Zimą można postawić na pomarańcze, ananasy i owoce egzotyczne. Takie owoce będą się idealnie ze sobą komponowały.

Po czwarte, użyj wyobraźni i pomieszkaj kolory Nic nie wygląda bardziej smakowicie jak wielokolorowe owoce w sałatce. Pobaw się barwami i spraw, że jedzenie będzie istną przyjemnością. Co ważne, dzieci chętnie będą zajadały takie kolorowe pyszności. Możesz również połączyć różne tekstury i konsystencje.

Po piąte, pamiętaj o przyprawach Pomieszanie kilku różnych owoców z pewnością daje wyśmienity aromat, ale może to nie wystarczyć. Spróbuj sałatkę i oceń czego jej brakuje. Możesz dodać odrobinę cytryny lub limonki. Mała ciekawostka - jeżeli dodasz kwaśny sok z cytryny, sałatka nie zacznie brązowieć.

Po szóste, przypraw sałatkę ziołami Możesz użyć ulubionych przypraw do dekoracji, jak i dla smaku. Sałatki owocowe bardzo dobrze komponują się z miętą, melisą oraz kwiatami lawendy.

Po siódme, użyj wszystkiego tyle samo Jeśli dodasz do sałatki wszystkie owoce proporcjonalnie będzie to skutkowało na smaku. Chodzi tu głównie o to, by każda osoba dostała odpowiednią ilość każdego owocu.

Po ósme, spraw by była kremowa Dodając jogurt do sałatki uzyskasz niesamowity efekt. Opcjonalnie możesz skorzystać z bitej śmietany ale nie warto dodawać sobie dodatkowych kalorii bez potrzeby.

Wcielając w życie powyższe wskazówki z pewnością zadowolisz domowników niezwykłą sałatką owocową. Pamiętaj, że zawsze możesz zrobić ją po swojemu, jednak wymienione triki sprawią, że będzie ona idealna.

Zobacz także