Jak oczyszczać organizm? Współczesny człowiek może korzystać z dobrodziejstw cywilizacji, co wpłynęło na wydłużenie czasu życia.
Oczyszczanie organizmu - najważniejsze zasady
Minusem jest to, że życie w zanieczyszczonym środowisku i jedzenie „chemicznej” żywności wpływa na rozwój wielu chorób. Oto najlepsze metody na oczyszczenie organizmu:

  • Pij dużo wody – pozwala to na wypłukanie zanieczyszczeń i poprawienie pracy nerek. Dobrym rozwiązaniem są także herbatki ziołowe, z dodatkiem ziół o działaniu moczopędnym, które działają jeszcze mocniej. Działanie oczyszczające mają takie zioła, jak pokrzywa, mniszek lekarski, skrzyp polny, fiołek i zielona herbata. Dziennie powinieneś wypijać około 2 litry wody, ale w czasie kuracji oczyszczającej można zwiększyć tę ilość.

  • Jedz dużo błonnika – dzięki temu usuniesz toksyny z układu pokarmowego i pozbędziesz się problemu z zaparciami. Najlepszy jest naturalny błonnik w postaci na przykład łupin babki. Nieco słabsze działanie na błonnik w tabletkach, ale przyjmuje się go wygodniej - połykamy kilka tabletek i następnie popijamy je odpowiednią ilością wody. Najbardziej naturalną formą błonnika są oczywiście owoce i warzywa i właśnie w takiej postaci, powinieneś go dostarczać jak najwięcej.

  • Wybieraj naturalną, zdrową żywność z pewnego źródła. Warzywa i owoce z supermarketu zawierają bardzo dużo toksyn, dlatego warto włożyć wysiłek i poszukać naturalnych produktów. Jak ognia unikaj przetworzonej żywności i fast-foodów. Szkodliwe są także napoje i słodycze, które dostarczają kalorii, a nie mają żadnych wartości odżywczych.

  • Nie jedz soli - sól wpływa na hormony, które prowadzą do zatrzymania wody w organizmie, dlatego tak ważne jest, zmniejszenie jej ilości. Jeśli jesz żywność przetworzoną, staraj się całkowicie usunąć dodawaną sól, gdyż i tak przyjmiesz jej nadmiar w potrawach. Unikaj także glutaminianu sodu i sosu sojowego - one także dostarczają bardzo dużo sodu.

  • Porzuć nałogi – oczyszczanie organizmu nie ma sensu, jeśli będziesz palił papierosy i podtruwał się alkoholem. Niestety, ale większość osób myśli, że oczyszczenie organizmu to jednorazowa akcja, która przyniesie zdrowie. Nic bardziej mylnego – oprócz oczyszczania organizmu, należy zwrócić uwagę na to, czy cały nasz tryb życia jest prawidłowy.

  • Unikaj głodówek – głodówka przynosi tylko chwilowe oczyszczenie, a może mieć wiele efektów ubocznych. Zamiast nagłych zmian w odżywianiu, zmień dietę na prawidłową na stałe i nie odstępuj od niej. Podczas głodówki dochodzi do zamierania kosmków jelitowych i zwolnienia metabolizmu. Pamiętaj o tym, że zdrowy tryb życia, to nie jednorazowa akcja, a szereg dobrych wyborów, podejmowanych mimo tego, że nie widać ich bezpośrednich następstw. Jeśli będziesz prowadził stale zdrowy tryb życia, nie będziesz potrzebował głodówek i terapii oczyszczających.

Zobacz także