Zdrowa dieta odchudzająca powinna pozwolić na spalenie około 1 kilograma masy ciała przez kilka dni, dzięki czemu nie dochodzi do rozregulowania pracy organizmu.
Jak schudnąć 5 kilogramów w ciągu 3 dni?
Diety, które sprzyjają powolnemu chudnięciu wiążą się ze znacznie mniejszym ryzykiem wystąpienia efektu jojo, niż te pozostałe. Czy zatem można schudnąć w ciągu dni około 5 kilogramów?

Naszym zdaniem, jest to możliwe w pewnych przypadkach.

Utrata wody
Pomyśl sobie o osobie, która ma bardzo dużą nadwagę i pewnego dnia przejdzie na dietę warzywną, ograniczy ilość spożywanej soli i znacznie pić bardzo dużo wody. W większości przypadków okaże się, że taka osoba zaczyna bardzo gwałtownie chudnąć, ponieważ jej organizm pozbywa się wody.

U osób szczupłych, utrata masy będzie znacznie mniejsza. Aby osiągnąć maksymalne usunięcie wody z organizmu, należy ograniczyć ilość spożywanej soli i pić jak najwięcej wody i herbat oczyszczających.

Zalegające resztki pokarmowe
W jelitach niektórych osób zalega nawet kilka kilogramów resztek pokarmowych, co oznacza, że każdego dnia organizm jest przez nie podtruwany. Może to prowadzić do bólów głowy, problemów trawiennych i złego samopoczucia.

Dzięki wprowadzeniu diety i oczyszczeniu organizmu za pomocą preparatów błonnikowych, będziesz mógł pozbyć się tych resztek pokarmowych. Pozwoli to na szybkie zmniejszenie masy ciała. Warto także zastosować dietę warzywną, lub wręcz zrobić sobie jeden dzień odpoczynku od jedzenia.

Zrzucenie kilku kilogramów tłuszczu
Dwie metody przedstawione powyżej doprowadzą do schudnięcia, jednak nie powodują utraty masy tłuszczowej. Dzięki połączeniu ich z niskokaloryczną, dobrze zbilansowaną dietą, będziesz mógł utrwalić efekt diety i zachować spadek masy ciała na później.

Zobacz także