
Oto najważniejsze powody psychologiczne, dla których nie udaje się nam zrzucić zbędnych kilogramów.
Brak motywacji - wiele osób podchodzi do tematu poważnie dopiero wtedy, gdy dowiedzą się od lekarza, że otyłość zagraża ich życiu. Na wcześniejszym etapie bagatelizujemy otyłość i myślimy, że uda nam się oszukać naturę. Aby schudnąć, szukaj motywacji, takich, jak zdrowie, atrakcyjny wygląd lub dbanie o rodzinę.
Brak silnej woli - gdy zaczniemy się odchudzać, widzimy, że idzie nam trudniej, niż się wydawało na początku. Słabe osoby rezygnują z diety, bo stają przed zbyt dużymi pokusami. Musisz zdawać sobie sprawę, że dieta nigdy nie staje się łatwa - podobnie, jak przy rzucaniu palenia, każdego dnia musisz walczyć o to, by nie wróciły do Ciebie stare nawyki żywieniowe.
Brak działania - dieta wymaga zorganizowanych działań. Jeśli nie zjesz śniadania i nie zrobisz sobie obiadu do pracy, zachodzi ryzyko, że zjesz coś niezdrowego na mieście. Bądź aktywny - licz kalorie i trenuj nawet wtedy, gdy nie masz na to ochoty. Drobne wymówki przeradzają się z czasem w odejście od diety.
Walka z nawykami - przejście od fasf-foodowej diety do jedzenia samych warzyw to zbyt duże wyzwanie. Znacznie lepiej jest zacząć od niewielkich zmian i stworzyć dietę, która będzie mniej kaloryczną wersją tej, na której byliśmy poprzednio.
Wprowadzaj dobre nawyki i trzymaj się ich każdego dnia.
Życzymy powodzenia!
~Skrzydła Rozwoju, (IP: *.*.38.201)
Rzeczywiście - przyczyn może być bardzo wiele. Dodam jeszcze: przekonania dotyczące jedzenia wyniesione z domu, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenie równowagi sfery zawodowej i prywatnej, brak akceptacji ciała. Trwałe efekty przynosi zmiana nawyków, ale do jej wypracowania niezbędna jest zmiana myślenia, zmiana świadomości. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami: http://skrzydlarozwoju.com.pl/zmiana-nawykow-zywieniowych/