Jak skutecznie schudnąć?

Ocena artykułu: 4.1/5 (39 głosów)
Otyłość to jeden z największych problemów naszych czasów. W Polsce dotyka on przede wszystkim osób po 30 roku życia, natomiast w innych krajach można zauważyć, że otyłe są już znacznie młodsze osoby.
Jak skutecznie schudnąć?
Niestety, ten trend dociera także do naszego kraju.

Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, powinieneś zmienić swój styl życia na zdrowy.

Niewielki wybór, który robi ogromną różnicę
Najważniejszym błędem popełnianym przez osoby, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów jest niezauważanie mocy niewielkich wyborów.

Chudniemy przede wszystkim dlatego, że na naszym talerzu lądują niezdrowe potrawy, ale jeden zły wybór nie jest widoczny. Jeśli zjesz hamburgera, masa Twojego ciała nie wzrośnie, jednak ciągłe wybieranie go na obiad będzie miało negatywny wpływ na Twój organizm.

Aby skutecznie schudnąć, musisz przyjąć do wiadomości, że są pokarmy prowadzące do utraty masy ciała. Na zawsze wyrób w sobie nawyk jedzenia większej ilości warzyw i owoców o niskiej zawartości cukru, unikania pieczywa i tłustego mięsa. Przełoży się to na skuteczne, czyli długotrwałe odchudzanie.

Dieta nigdy się nie kończy
Pamiętaj, że dieta tak naprawdę nigdy się nie kończy – jeśli chcesz pozbyć się nadwagi, musisz cały czas wybierać te pokarmy, które służą zachowaniu szczupłej sylwetki.

Największym błędem osób, które nie mogą schudnąć, jest to, że wybierają one ścisłe diety i myślą, że gdy uda się im wytrzymać, to osiągną niską masę ciała na stałe. Nic bardziej mylnego – odchudzanie się nie jest pojedynczą akcją, a ciągłym procesem.

Pamiętając o tym, wyrobisz w sobie dobre nawyki i nie będziesz narzekał na to, że Twoja masa ciała ciągle się waha.
Komentarze

 1. ~Aleksandra, (IP: *.*.188.68)

  Ja odstawiłam słodkie napoje, słodycze i zaczełam się więcej ruszac :) Zaczelam od siłowni, ale to jednak nie dla mnie. teraz chodzę do royal dance center na zajęcia taneczne i waga leci mi jak szalona, naprawde! NIe dość, że chudnę, to jeszcze super się przy tym bawie :)

 2. ~Dietetyk VITAGENUM, (IP: *.*.215.177)

  Odchudzanie to nie tylko dieta i aktywność fizyczna. Właściwym wsparciem są badania genetyczne. To w naszym DNA jest zapisane, m.in. czy mamy wrodzoną skłonność do otyłości oraz jakie geny odpowiadają za nasz apetyt. Wyniki badań pokażą, m.in. jak skomponować właściwą dietę, ile powinieneś jeść białek, tłuszczów i węglowodanów, z jakich produktów zrezygnować, a które są dla Ciebie wskazane, jaki rodzaj aktywności fizycznej ułatwi Ci zrzucenie kilogramów. Zalecam skorzystanie z badania „Otyłość” laboratorium Vitagenum. Zachęcam również do przeprowadzenia badania „Fit On” lub „Fit Ona”. Zestawy zamawia się przez internet do domu, pobiera próbkę materiału genetycznego, a następnie odsyła się do laboratorium, gdzie analizują je specjaliści. Wyniki otrzymuje się drogą elektroniczną.

 3. ~Barbara, (IP: *.*.154.78)

  Ja powiem szczerze, że nie potrafiłam schudnąć na własną rękę, dopiero dieta z Naturhouse w Sanoku (Mickiewicza) sprawiła, że zaczęłam przekonywać się do zdrowych potraw :)

 4. ~nicky, (IP: *.*.139.184)

  colosanex dobrze reguluje przemianę materii i szybciej się chudnie

 5. ~kamila, (IP: *.*.181.219)

  postawiłam na zbilansowana diete i aktywnosc fizyczna, dodatkowo wspomagam się suplementem be slim 3

 6. ~Agata, (IP: *.*.137.217)

  Chudniemy przede wszystkim dlatego, że na naszym talerzu lądują niezdrowe potrawy

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.