Wielu osobom wydaje się, że prawidłowe nawyki żywieniowe można zastąpić za pomocą diety, która potrwa tylko kilka dni i pozwoli na schudnięcie kilku kilogramów.
Jak schudnąć 10 kilogramów w tydzień
Naszym zdaniem, znacznie odbiega to od rzeczywistości i okazuje się, że nawet pijąc samą wodę, nie można schudnąć kilku kilogramów w tydzień. Oto argumenty, które przemawiają za tym, by nie stosować restrykcyjnych diet, mających doprowadzić do bardzo szybkiego spadku masy ciała:

Restrykcyjne diety prowadzą do osłabienia organizmu – większość osób na takiej diecie ma złe samopoczucie i nie ma siły.

Spadek metabolizmu – po kilku dniach odstępstwa od prawidłowej diety, Twój organizm zdaje sobie sprawę z tego, że niedobór substancji odżywczych może trwać dłużej. Z tego powodu, dochodzi do złego samopoczucia i efektu jojo, gdy w końcu przerwiesz nieprawidłową dietę.

Wykształcanie nieprawidłowych nawyków żywieniowych – żadna dieta nie powinna polegać na ciągłym jedzeniu serków wiejskich lub warzyw z zielonymi liśćmi, gdyż nie zaspokaja to pełnego zapotrzebowania na składniki odżywcze.

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc?
Zrzucenie 10 kilogramów masy ciała w ciągu miesiąca jest znacznie bardziej prawdopodobne, jednak to wciąż duże tempo odchudzania. Większość dietetyków zaleca zrzucanie około 0,5 – 1 kg tygodniowo.

10 kilogramów w ciągu miesiąca można schudnąć dzięki stosowaniu takich diet, jak , , czy dieta Dąbrowskiej. O ile w pierwszym miesiącu prawdopodobnie uda się schudnąć wymaganą ilość kilogramów, o tyle, utrzymanie tej masy i przejście na normalną dietę w późniejszym etapie, będzie znacznie trudniejsze.

Przykładowo – w diecie Dukana masz dokładnie rozpisane etapy, w których możesz jeść tylko określone pokarmy. Jeśli będziesz się trzymać tej listy, nie będziesz miał problemu z utrzymaniem wagi, jednak jeśli je pominiesz, to prawdopodobnie, masa ciała znów zacznie wzrastać.Zobacz także