Sportowcy często mają problem z trawieniem. Wynika to z faktu, że muszą oni przyjmować dużą ilość białka i węglowodanów, na co organizm może zareagować w nieoczekiwany sposób.
Suplementy diety na lepsze trawienie

Jeśli musisz przyjmować odżywki białkowe i masz po nich często problemy trawienne, warto zastosować suplementy diety na poprawę pracy żołądka.

Środki żółciopędne - są przydatne wtedy, gdy po przyjęciu odżywki przez długi czas czujesz ją na żołądku. Takim preparatem jest na przykład ostropest, piołun i inne zioła o gorzkim smaku.

Środki na bóle brzucha - ta dolegliwość jest często wywołana przez nadmierną fermentację w jelitach. W takiej sytuacji warto ratować się ziołami na trawienie, takimi, jak mięta, rumianek, kminek czy anyż. Możesz także używać ich w formie przypraw.

Na zgagę - przyczyną zgagi jest najczęściej nadmiar kwasu w żołądku, a jeśli chcesz się jej pozbyć, powinieneś zastosować preparat dostarczający substancji zobojętniających. Warto notować sobie, po jakich produktach masz dolegliwości i następnie unikać ich.

Jaką formę preparatów najlepiej wybrać?

Moim zdaniem, najlepiej jest wybrać preparaty w formie suszonych ziół do zaparzania, które mają najsilniejsze działanie. Znacznie wygodniejsze są zioła w tabletkach lub saszetkach do zaparzania, które można zabrać ze sobą na przykład do pracy.

Zobacz także