Trener personalny to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, które chcą, by ktoś dbał o ich rozwój fizyczny. Ćwiczenia z trenerem są bardzo dokładnie dopasowane do naszych potrzeb i pozwalają na osiągniecie lepszych rezultatów.
Trening z trenerem personalnym

Oto kilka porad, które pomogą nam w zwiększeniu skuteczności treningu z trenerem:

Ustal dokładnie miejsce, gdzie chcesz się spotykać – mężczyźni trenują zwykle z użyciem dużych ciężarów i spotykają się z trenerem na siłowni.

Jeśli ćwiczenia nie wymagają takiego sprzętu, można je wykonywać w domu. Jeśli znasz już dobrze plan treningu, być może wystarczy Ci rozmowa telefoniczna lub przez Skype. Po wyrobieniu w sobie odpowiednich nawyków treningowych, nie musisz za każdym razem spotykać się osobiście z trenerem.

Powiedz o swoich potrzebach – trener musi wiedzieć, na jakich rezultatach Ci zależy, dzięki czemu ustali odpowiednie treningi. Jeśli masz bardzo mało czasu na spotkania z trenerem, możesz poświęcić kilka zajęć na sam trening, a następnie tylko konsultować się z nim na temat ćwiczeń. Przykładowo - twoim celem może być zmniejszenie masy ciała, a nie budowanie masy mięśniowej. Pamiętaj, że dobry trener nie boi się wyrażać swojego zdania po to, by ułatwić Ci osiągnięcie najlepszych efektów z treningu.

Proś o feedback – dobry trener nie tylko ustala ćwiczenia, ale także mówi osobie, która ćwiczy, co powinna zrobić, by przynosiły one więcej efektów. Trener musi zwracać uwagę, czy ćwiczenia wykonywane są poprawnie pod względem technicznym. Niektórym trenerom nie zależy na poprawianiu Twoich błędów i kontynuowanie współpracy z taką osobą nie ma sensu.

Dziel się obawami - jeśli masz wrażenie, że ćwiczenia są zbyt intensywne, lub nie widzisz, by dawały jakieś rezultaty, powinieneś porozmawiać o tym z trenerem. To znacznie lepsze rozwiązanie niż szukanie odpowiedzi na własną rękę w internecie.

Porozmawiaj o diecie – trener zwykle pomaga w ustaleniu diety i dobraniu odpowiednich suplementów. Często okazuje się, że nieprawidłowa dieta sprawia, że nasze wysiłki idą na marne. Gdy opiekuje się Tobą trener, masz większą motywację do tego, by nie jeść zabronionych rzeczy.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest jednoczesna współpraca z trenerem i dietetykiem, którzy będą się konsultowali między sobą w Twojej sprawie. Jeśli nie ma takiego porozumienia, będzie to prowadziło na Twoją niekorzyść. Przykładowo - jeśli jesteś na diecie, a trener zlecił Ci ćwiczenia siłowe, to ilość kalorii może być zbyt mała, by zapewnić budowanie masy mięśniowej.


Zobacz także