Na pewno znasz ten scenariusz – wieczorem kładziesz się późno spać, następnie masz problem ze wstaniem z łóżka i szybko biegniesz do pracy, przekładając trening na późniejszą porę.
Jak dobrze rozpocząć dzień

Potem jesteś zmęczony lub ktoś umawia się z Tobą na spotkanie i znów nie możesz trenować.

Po kilku dniach, z Twojego zapału nic nie zostaje i przestajesz ćwiczyć. Problem polega na złej organizacji czasu i nieplanowaniu swoich działań.

Jak dobrze zaplanować sobie ranek?

Większość osób, które osiągają sukcesy w swoich dziedzinach, bardzo dokładnie planuje dzień. Dobry ranek zaczyna się już wieczorem, gdy zaplanujesz sobie, co będziesz robić. Wypisz sobie rzeczy, które są dla Ciebie bardzo ważne, a na które zwykle brakuje Ci czasu.
Ranek to dobry czas na realizowanie tych projektów, które nie są pilne, ale są bardzo ważne. Przykładowe rzeczy, które możesz zrobić przed pójściem do pracę lub na uczelnię to:

  • Trening (bieganie, siłownia)
  • Naukę języków obcych
  • Zajęcie się swoją stroną internetową, prowadzeniem pamiętnika czy pisaniem książki

Jeśli zaczniesz dzień od wartościowych rzeczy, będziesz miał znacznie więcej energii i dzień będzie lepszy. Z czasem zobaczysz, że wstawanie staje się coraz łatwiejsze i zaczniesz budzić się przed budzikiem.

O której wstawać?

Jeśli ciągle masz problemy z późnym wstawaniem, prawdopodobnie wyrobiłeś w sobie złe nawyki. Staraj się wstawać jak najwcześniej i odstawiaj budzik daleko od łóżka. Nigdy nie korzystaj z drzemki, bo ta opcja sprawia, że cały czas odsuwasz od siebie moment wstania z łóżka. Im wcześniej wstaniesz, tym więcej czasu będziesz miał na inne rzeczy do zrobienia.

Bardzo ważny jest też sposób, w jaki kończysz dzień.

Jeśli wieczór poświęcasz na mało wartościowe działania, takie, jak oglądanie filmów czy przeglądanie portali społecznościowych, jest Ci trudno zasnąć. O wiele lepiej jest zaplanować sobie wieczór i poświęcić trochę czasu na ćwiczenia oraz wyciszenie przed snem.

Bardzo ważne jest również wieczorne planowanie dnia, które sprawia, że mamy więcej czasu.

Zobacz także