Zrzucenie nadmiaru kilogramów to jeden z celów, który pojawia się na naszej corocznej liście celów. Jeśli Ty także masz poczucie, że powinieneś zrzucić zbędne kilogramy, powinieneś zwrócić uwagę na te 10 metod odchudzania, które jeszcze nikomu nie pomogły.
Nie daj się nabrać, na te 10 mitów na temat odchudzania
Ocal swoje pieniądze i energię. Naszym zdaniem, nic nie przebije prawidłowej diety i regularnych spacerów, które pomogą Ci regularnie iść ścieżką zdrowia. Zapoznaj się z tymi strategiami, jeśli chcesz uniknąć problemów podczas odchudzania.

Produkty dietetyczne

Wiele osób daje się nabrać na to, że jeśli będą jedli produkty typu light, ich waga samoczynnie spadnie. Jak myślisz, czy beztłuszczowy jogurt sprawi, że Twoje boczki się zmniejszą? Jesteś pewny? Eksperci są pewni, że każda strategia odchudzania, która obiecuje rezultaty bez ćwiczeń i odpowiedniej diety, jest oszustwem. Czytając opinie na temat takich produktów nigdy nie pamiętamy, że są one jedynie dodatkiem do intensywnych ćwiczeń.

7-minutowy trening

Nie ma wątpliwości, że utrata kilogramów trwa dużo czasu. Z tego powodu, tak zwane 7-minutowe treningi wyglądają bardzo kusząco. Eksperci są zdania, że tak krótki trening nie jest wystarczający do utraty wagi. Krótki trening jest lepszy, niż jego brak, jednak wyniki badań wskazują na to, że siedmiominutowy treningi może powinien być wykonywany przynajmniej 3 razy dziennie, co da razem 21 minut ćwiczeń. Tylko wtedy zobaczysz różnicę. Trening przez siedem minut to jedynie wstęp do ćwiczeń, które pozwolą Ci stracić zbędne kilogramy.

Tabletki odchudzające

Tabletki odchudzające pomagają tylko wtedy, gdy stosujesz je wraz z dietą i ćwiczeniami. Co więcej, specjaliści od suplementów diety często są nieufni w stosunku do składników takich suplementów diety. Wynika to z faktu, że tabletki odchudzające prowadzą często do takich chorób, jak nadciśnienie, szybkie bicie serca, zawroty głowy, niepokój i bezsenność. Mimo tego, że wiele reklamowanych suplementów diety można kupić jedynie przez internet, tylko część z nich jest dopuszczonych do sprzedaży, jako suplementy diety. Co gorsza, żaden suplement diety nie ma potwierdzonego działania odchudzającego. Krótko mówiąc, tabletki nie są w stanie zastąpić zmian w naszym stylu życia.

Dieta bez węglowodanów

Taka dieta zyskuje na popularności co kilka lat. Najpopularniejszą dietą bez węglowodanów, jest dieta Atkinsa. Oczywiście, dieta bez węglowodanów daje pozytywne efekty na samym początku, ponieważ prowadzi do usunięcia wody. Usunięcie obrzęków nie oznacza jednak, że masz mniej tłuszczu.

Gdy tylko wrócisz do zwykłej diety, powrócisz do poprzdniej wagi. Całkowite odrzucenie węglodowanów to jeszcze gorszy wybór - Twoim mięśniom zacznie brakować energii, będziesz smutny i bez energii. Węglowodany, takie, jak warzywa zawierające skrobię i produkty pełnoziarniste to niezbędny element zrównoważonej diety. Powinieneś je jeść po treningu, by uzupełnić niedobór cukru we krwi.

Inne "złe" diety.

Zdrowe jedzenie to niezbędny element wszystkich diety, które mają na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. Oznacza to, że powinieneś jeść potrawy z jak najmniej przetworzonych produktów.

Diety, które eliminują jakiś ważny składnik pokarmowy, taki, jak warzywa, , owoce lub węglowodany, nie będą prowadziły do uzyskania dobrych efektów. Specjaliści od żywienia zalecają sięganie po posiłki dostępne w sklepach, które zawierają mniej, niż 10 składników.


Nie zdajemy sobie sprawy, jak dziwne jest to zalecenie. Niestety, wielu celebrytów lansuje takie ćwiczenia lub stosowanie gorsetów, które modelują linię. Mają one tylko niekorzystne działanie - wpływają na to, że czujesz się niekomfortowo. Niektóre urządzenia do treningu brzucha mogą wpływać niekorzystnie na żebra i organy wewnętrzne.

Trzeba powtórzyć tutaj, że każde urządzenie, którego producenci gwarantują silne działanie odchudzające i które można zastosować zamiast diety, to tylko sztuczka.

Dieta niskokaloryczna

Diety niskokaloryczne mogą sprawić tylko tyle, że poczujesz się słabo. Ograniczenie ilości przyjmowanych substancji pokarmowych by zrzucić zbędne kilogramy, działa przeciwko tobie. Zamiast spalać tłuszcz, spalasz swoje mięśnie i "dzięki temu" tracisz nadmiar kilogramów.

Gdy masz mniej mięśni, Twój metabolizm zwalnia, a to dokładnie to, czego chciałeś uniknąć. Dodatkowo, żaden człowiek nie jest w stanie wytrzymać długo na diecie niskokalorycznej. Możesz szybko stracić kilka kilogramów (z czego większość to woda lub mięśnie),ale po co to robić? Gdy wrócisz do normalnej diety, bardzo szybko przytyjesz.

Szejki.

Wiele osób będacych na diecie traktuje szejki jako dobrą przekąskę lub zastępstwo posiłku. Przez kilka dni można się odżywiać wyłącznie nimi. Jeśli jednak w szejku jest mniej, niż 10 gramów w jednej porcji, Twoje mięśnie bardzo szybko ulegną spaleniu. Na takiej diecie stracisz masę, ale to nie ta masa, której chciałbyś się pozbyć. Sprawdź dokładnie składniki odżywcze swoich shaków i wybierz te, które zawierają niewiele węglowodanów i cukru.

Zamiast tego, lepszym wyborem są drinki bogate w witaminy i dostarczające odpowiedniej ilości błonnika, by wspierać działanie układu pokarmowego. Odrzuć wszystko, co za zawiera tłuszcze trans i tłuszcze nasycone. Większość drogich szejków możesz zrobić samodzielnie w domu, dzięki czemu będziesz miał pewność, co znajduje się w ich składzie.

Diuretyki (środki moczopędne)

Większość środków odchudzających ma jedynie działanie moczopędne. Podobnie jest z diuretykami, które na pewno nie są sposobem, na trwałe zrzucenie nadwagi. Przyjmowanie diuretyków prowadzi do zaburzeń równowagi chemicznej. Wraz z wodą, tracisz niezbędne minerały, takie, jak potas i magnez. Tabletki mogą działać na Twoją niekorzyść, prowadząc do odwodnienia.

Wszystko, co brzmi zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe.

Niektóre diety wydają się bardzo kuszące - są na przykład diety opierające się na ciastkach, na słodyczach lub na grapefruitach. Pomyśl o tym - czy jedzenie kilku ciastek dziennie to droga do pozbycia się otyłości? Czy objadanie się boczkiem na diecie wysokotłuszczowej jest zdrowe? Ponownie, jeśli plan diety nie wymaga zmiany stylu życia, zwiększenia ilości ćwiczeń i wprowadzenia zbilansowanej diety, prawdopodobnie jest jedynie sztuczką.

Zobacz także