Czy istnieją ujemne kalorie?

Ocena artykułu: 4.3/5 (66 głosów)
Ostatnio w internecie można znaleźć bardzo dużo informacji na temat „ujemnych kalorii”. Określenie podchwyciły media mimo tego, że jest nieprawdziwe – jako „ujemne kalorie” określa się te owoce i warzywa, które mają najniższą wartość kaloryczną.
Czy istnieją ujemne kalorie?

Z tego powodu, można je jeść do woli, dostarczając organizmowi wartościowych witamin i minerałów. Są to przede wszystkim produkty zawierające dużo wody.

W jakich produktach znajdziemy niewiele kalorii?

Nie trudno się domyślić, że bardzo mało kalorii zawiera arbuz, ogórek czy sałata - większość ich składu stanowi woda. Niezależnie od tego, jak dużo ich nałożysz sobie na talerz, na pewno nie utyjesz. Mogą one stanowić przekąskę lub dodatek do obiadu. Jeśli chcesz by sałata i ogórki zachowały swoje właściwości, nie łącz ich ze śmietaną ani z tłuszczem.

Jest też kilka owoców o małej zawartości cukru - to między innymi grapefruit i ananas. Są one bardziej kaloryczne od warzyw, które przedstawiliśmy powyżej - cały plaster ananasa ma tyle kalorii, co miska sałaty.

Trzecią grupą produktów, które mają bardzo mało kalorii, są warzywa bogate w błonnik. Dobrym przykładem jest seler, brokuł i szparagi.

Na osobną uwagę zasługuje papryka chilli, podkręcająca nasz metabolizm i trawienie. Dzięki niej pocimy się i spalamy tłuszcz. Papryka zawiera bardzo mało kalorii, dlatego można ją dodawać do większości potraw.Komentarze

  1. ~Ilona, (IP: *.*.143.200)

    Sama jem całkiem sporo warzyw i owoców, głównie dlatego, że nie przepadam za mięsem. Obecnie korzystam z cateringu wegetariańskiego od Wygodnej Diety. Na różnorodność dań nie mogę narzekać. ;)

  2. ~TeresaGAJDA Biłgoraj, (IP: *.*.254.159)

    Czy Nikt się nie orientuje w identyfikacji kalorii i kilokalorii. MY LUDZIE MOŻEMY JEDNAK WRÓCIĆ NA ZIEMIĘ: I zapoznać się z tabelami produktów odpowiednio prozdrowotnie, odchudzająco i antycukrzycowo sklasyfikowanymi wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. To wystarcza, aby otrzeźwieć z toksycznego niezgodnego z regułami biologii przekazu o kilokaloriach.

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.