Slow-life to odpowiedź na coraz szybszy styl życia, który przybył do nas z zachodu.
Czy warto wprowadzić styl slow life?

Dzięki slow-life, możesz doświadczyć tych rzeczy, na które wcześniej nie miałeś czasu, na przykład na przeczytanie dziecku bajki lub staranne przygotowanie i spokojne spożycie posiłku.

Slow-life w rzeczywistości

Dla niektórych osób slow life jest problemem, bo powoduje wyjście ze strefy komfortu, którą znamy na co dzień. Najłatwiej jest to zrobić na urlopie - wystarczy wyjechać gdzieś, gdzie nie ma zasięgu internetu.

Slow life pozwala na odprężenie się i pozbycie się stresu, który towarzyszy nam każdego dnia. Ten czas można poświęcić na spotkania ze znajomymi, na przeczytanie książek, na które do tej pory nie mieliśmy czasu, na zdystansowanie się od codzienności.

Zobacz, co jest najwazniejsze

Wiele osób dopiero wtedy zauważa, że praca, której się poświęcamy, nie ma dla nas większego znaczenia. Zmiana tryby życia na wolniejszy pozwala dojrzeć nasze problemy zdrowotne (na które wcześniej nie mieliśmy czasu) i kontynuowanie zapomnianych hobby.

Osoby ćwiczące w tym czasie mogą zrewidować treningi i wyciągnąć z nich wnioski. Warto znaleźć czas na slow life także w ciągu tygodnia, znajdując jedną godzinę przed lub po pracy.


Kto najbardziej potrzebuje stylu slow-life?
Spotkałem się z gospodyniami domowymi, które narzekają na to, że zaczyna im brakować czasu. Problem dotyczy każdego z nas - dzieci mają coraz więcej zajęć dodatkowych i lekcji, studenci często wybierają naukę na kilku kierunkach, dorośli są zajęci pracą. Przejdź na styl slow life przynajmniej na kilka dni w roku.

Zobacz także