Jak ćwiczyć z nagraniami wideo?

Ocena artykułu: 4.1/5 (61 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Wiele osób nie chce ćwiczyć poza domem, ponieważ wstydzą się swojego ciała lub nie mają czasu na wizyty w fitness klubie. W sieci nie brakuje nagrań, w których instruktor pokazuje, jak wykonywać różne ćwiczenia, dlatego sam trening staje się łatwiejszy.
Jak ćwiczyć z nagraniami wideo?
Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób wybrać ćwiczenia, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę.
Czas trwania – im dłuższe jest nagranie, tym większa szansa, że nie uda Ci się ukończyć określonych ćwiczeń. Zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem są dla Ciebie krótkie i intensywne ćwiczenia, czy też wolisz dłuższe, ale mniej obciążające organizm.
Dla zabieganych osób idealnym rozwiązaniem może być trening tabata, wykonywany jedynie przez 4 minuty, który według niektórych źródeł, daje lepsze efekty, niż długi wysiłek.
Intensywność treningu – dobiera się to w zależności od naszego stopnia zaawansowania. Niektóre ćwiczenia są na tyle wymagające, że początkująca osoba nie wykona ich wraz z instruktorem na filmie, co zniechęci ją do wysiłku. O wiele lepiej jest zaczynać od mniej intensywnych ćwiczeń i budować dzięki nim kondycję.

Trudność wykonywanych ćwiczeń – niektóre układy ćwiczeń mogą nie być bardzo intensywne, ale ich nauczenie się będzie bardzo trudne. Z drugiej strony, podstawowe ruchy są monotonne i powodują, że nie chce się nam wracać po raz kolejny do tego samego ćwiczenia. Wybieraj trening w taki sposób, by stanowił on wyzwanie. Osoby, które mają już doświadczenie z treningiem , powinny wybrać bardziej intensywne nagrania, bo przy wolnych będą się nudzić. W treningu piękne jest to, że zawsze stoi przed nami jakieś wyzwanie i są ćwiczenia, które sprawiają problemy nawet wytrenowanym osobom.

Sposób prowadzenia zajęć - moim zdaniem, najlepiej trenuje się przy nagraniach amerykańskich trenerów z dużym doświadczeniem, którzy wiedzą, w jakim momencie zachęcić nas do wykonywania jeszcze jednego powtórzenia. Trenerzy z Polski często są znacznie oszczędniejsi w słowach.

Potrzebny sprzęt i wymagane obciążenie – jeśli zależy Ci na zwiększeniu intensywności ćwiczeń i budowaniu mięśni, powinieneś zainwestować w hantle czy o masie takiej samej (lub na początku nieco mniejszej) jak te, które poleca trener. Dzięki temu trening będzie prawidłowo wpływał na kształtowanie Twojej sylwetki. Jeśli nie masz sprzętu i nie chcesz na niego wydawać pieniędzy, wybierz ćwiczenia, do których wykonania nie jest on potrzebny.

Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu, powinieneś zastosować inne ćwiczenia . Zwróć uwagę także na to, czy Twoje mieszkanie jest wystarczająco duże – jeśli nie, to nie będziesz mógł wykonywać ćwiczeń, wymagających większej przestrzeni jak skoki czy wykroki w bok.

Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego treningu, jest przerobienie jak największej ilości nagrań, które są dostępne w sieci i sprawdzenie, które z nich sprawdzają się najlepiej w naszym przypadku. Gdy znajdziesz już jakąś odmianę ćwiczeń, która daje Ci wyjątkowo dużo satysfakcji, lub trenera, którego styl Ci odpowiada, masz już wskazówkę, jak trenować w przyszłości.

.


Komentarze

  1. Agnes

    ~Karolina, (IP: *.*.128.125)

    Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.