Stack przedtrenigowy to dobre rozwiązanie, jeśli masz problem z motywacją do ćwiczeń.
Dlaczego warto korzystać ze stacków przedtreningowych?

Preparaty tego typu dostępne są zarówno w formie proszku, jak i w płynie, co gwarantuje szybkie wchłanianie się.


Przyjmuje się je bezpośrednio przed treningiem

Stacki przedtreningowe mają działanie aktywizujące, podobnie, jak napoje energetyzujące, jednak są od nich bezpieczniejsze. Zwykle nie zawierają cukru i innych dodatków, a zawierają dodatek substancji, które pozytywnie działają na mięśnie.

Jakie właściwości ma przedtreningówka?

Po przyjęciu takiej odżywki, poprawia się przepływ krwi przez mięśnie, dzięki czemu od razu ćwiczysz na pełnych obrotach. Dzięki temu nie musisz czekać na pompę mięśniową, która pojawia się dopiero po przerzuceniu dużej ilości żelastwa.
Zwiększają one także produkcję adrenaliny, co pozwala osiągać jeszcze lepsze wyniki na siłowni.

Niektóre preparaty dostarczają także kreatyny i aminokwasów, które poprawiają funkcjonowanie mięśni i zmniejszają proces katabolizmu w organizmie.

Bardzo często można znaleźć w nich AKG i inne prekursory tlenku azotu, które poprawiają pompę mięśniową. Preparaty tego typu przyjmuje się na około 30 minut przed treningiem, bo mniej więcej tyle czasu trzeba na ich wchłonięcie do organizmu.

Stacki mogą być stosowane także przed bieganiem i inną aktywnością fizyczną. Naszym zdaniem, nie ma konieczności przyjmowania ich przed każdym treningiem, bo sama aktywność fizyczna aktywuje wydzielanie substancji, które sprzyjają skutecznemu treningowi. Stack przydaje się wtedy, gdy jest Ci trudno zmotywować się do treningu, lub gdy chcesz trenować mimo tego, że jesteś zmęczony.

Kiedy ich nie stosować?
Częste używanie preparatów tego typu nie będzie wskazane, bo organizm po pewnym czasie przestanie na nie reagować. Nie możesz też ignorować zmęczenia, bo po pewnym czasie skumuluje się i będziesz musiał zrobić większą przerwę.

Jeśli masz problemy z zasypianiem, lub chorujesz na nadciśnienie, nie powinieneś przyjmować preparatów tego typu.

Zobacz także