Jeśli dopiero zaczynasz treningi na siłowni, myślisz o tym, jak zwiększyć ich intensywność. Doświadczeni sportowcy mają zupełnie inne podejście i szukają sposobów na lepszą regenerację swojego organizmu. Jednym z nich jest zastosowanie BCAA.
BCAA – na poprawę regeneracji
Ta tajemnicza nazwa oznacza mieszaninę trzech aminokwasów – leucyny, izoleucyny i waliny. Są one ważne dla organizmu, ponieważ zmniejszają intensywność katabolizmu i sprawiają, że szybciej przebiega anabolizm.

Jak działa BCAA?
Przekładając to na prosty język, , ponieważ wiąże dużą ilość amoniaku, powstającego w trakcie ćwiczeń.
BCAA powinieneś przyjmować przede wszystkim wtedy, gdy dotykają Cię problemy ze zmęczeniem i regeneracją. Możesz je także stosować regularnie, by mieć pewność, że w Twoim organizmie nigdy nie brakuje tej substancji aktywnej.

Można powiedzieć, że węglowodany są źródłem energii dla mięśni, natomiast BCAA będzie bardzo skutecznie wspomagało funkcjonowanie także mózgu. Z tego powodu, można je wykorzystywać przy intensywnym wysiłku intelektualny.

Co jeszcze powinno się przyjmować, oprócz BCAA?
Typowym połączeniem jest równoczesne przyjmowanie glutaminy i tauryny, aminokwasów, które pozwalają utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu. Wspierają one dodatkowo działanie BCAA i wpływają na jeszcze skuteczniejszy trening.
Najlepszym połączeniem jest połączenie tych preparatów z węglowodanami, które wspomogą funkcjonowanie mięśni. Pamiętaj, że regeneracja organizmu to podstawa, jeśli chcesz, by trening przynosił Ci pozytywne rezultaty.

Czy BCAA to preparat tylko dla sportowców?
BCAA stosuje się nie tylko podczas ćwiczeń - taki zestaw substancji odżywczych będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na , są osłabione i brakuje im siły. W połączeniu z glutaminą i tauryną, BCAA staje się silnie wzmacniającym preparatem.

Jaką formę BCAA kupić?
Jedna forma BCAA nie jest równa drugiej - preparaty różnią się między sobą zawartością substancji aktywnych i zawartością glutaminy. Samo BCAA jest droższe od glutaminy, dlatego należy uważać na preparaty, które zawierają jej bardzo dużo. Może to oznaczać, że producent chciał zaoszczędzić na składnikach preparatu.

Polacy najczęściej wybierają BCAA, które ma niezły skład i niezbyt dużą cenę.
Jak stosować BCAA ? Wyjaśnia Robert Piotrkowicz, zawodowy kulturysta.
BCAA

Zobacz także