Odchudzanie może być znacznie skuteczniejsze, jeśli zastosujesz odpowiednie preparaty. Według specjalistów od odżywiania, zioła mają drugorzędny wpływ na odchudzanie, jednak wspierają jego proces i mogą regulować metabolizm.
Zioła na odchudzanie - najlepsze rozwiązania
Z tego powodu, warto się nimi wspomagać podczas odchudzania.

Nasiona płesznika i nasiona lnu – można je przyjmować w całości, popijając dużą ilością wody. Po popiciu tworzą one galaretowaty żel, który wypełnia żołądek i daje poczucie sytości. W dalszym etapie trawienia, żel pobudza pracę jelit i zapobiega zaparciom. Ich kolejnym działaniem jest hamowanie przyswajania tłuszczu i cukru z jelit. Z tego samego powodu, nie wolno jednocześnie przyjmować błonnika i lekarstw.

Morszczyn – to zioło wspomagające funkcjonowanie tarczycy, wskazany przede wszystkim dla osób, które mają problemy z wolem. Niestety, ale początkowy zapał do picia morszczynu, często jest hamowany przez jego smak – to jedno z najmniej smacznych ziół. Dobrym rozwiązaniem jest morszczyn w tabletkach, pozbawiony rybnego zapachu.

Wiele osób ma problem z nieprawidłowym poziomem glukozy we krwi, dlatego, aby go obniżyć, należy zastosować łuskę fasoli, liście czarnej jagody, ziele rutwicy i inne zioła, które go obniżają. Jeśli cierpisz na cukrzyce albo masz stan przedcukrzycowy, taki stan wymaga jak najszybszej konsultacji z lekarzem.

Jeśli objadasz się dlatego, że denerwujesz się, dobrym rozwiązaniem będą takie zioła, jak waleriana, serdecznik, melisa czy głóg. Warto wypić je w sytuacji, w której często dochodziło u Ciebie do problemów z objadaniem, na przykład w czasie stresującego dnia w pracy.

Skutecznym rozwiązaniem jest także stosowanie ziół moczopędnych, takich, jak pokrzywa czy krwawnik. Dzięki nim można pozbyć się obrzęków i przyśpieszyć nasz metabolizm, a także szybko stracić kilka kilogramów.

Ostra papryka to jedna z roślin o najsilniejszym działaniu odchudzającym. Zawiera kapsaicynę, która spala tłuszcz i hamuje apetyt. Dzięki stosowaniu ostrej papryki, przyspieszysz swój metabolizm. Możesz dodawać ją do różnych potraw.

Yerba mate, zielona herbata - te dwa zioła mają podobne działanie - dostarczają energii i antyoksydantów, hamują apetyt, poprawiają trawienie. Yerba mate wpływa także na ruchy perystaltyczne jelit. Indianie w dżungli amazońskiej potrafili polować kilka dni, żując liście tej rośliny. Warto zwrócić uwagę także na bardzo dużą ilość kofeiny, której dostarczają te substancje.

Zobacz także