Jak wybrać smartfon do uprawiania sportu?

Ocena artykułu: 4.2/5 (66 głosów)
Podczas kampanii reklamowych nowoczesnych smartfonów bardzo często mówi się o tym, że motywują one do uprawiania sportu.
Jak wybrać smartfon do uprawiania sportu?

W dużej mierze jest to prawda, bo flagowe modele posiadają czujniki mierzące takie parametry, jak prędkość poruszania się oraz tętno, a także ilość wykonanych kroków. Oto, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, przed kupieniem smartfona do ćwiczeń:

Czas działania na baterii
Jeśli wynosi on mniej, niż jeden dzień, korzystanie ze smartfona będzie utrudnione podczas długich treningów. Nowoczesne modele oferują około 2 - 3 niezbyt intensywnego używania. Dłuższy czas działania smartfona umożliwi dłuższe słuchanie muzyki i działanie GPS (który pobiera dość dużo energii).

Jakość obudowy
Niektóre smartfony mają bardzo cienkie, śliskie obudowy, przez które korzystanie z urządzenia jest bardzo utrudnione, szczególnie, gdy biegniesz. O wiele lepiej wybrać smartfon typu rugged, z gumowaną obudową, odporną na kurz i wodę. Wodoodporność to cecha, która dotyczy większości nowych smartfonów, ale bieganie ze smartfonem w ręku podczas ulewnego deszczu, może być problematyczne.

Pokrycie wyświetlacza szkłem Gorilla Glass nie jest czynnikiem, który powinien decydować o Twoim wyborze. Taki ekran jest odporny na zarysowania, ale nie ochroni on urządzenia przed upadkiem. Jeśli miałeś już kilka smartfonów i każdy z nich ulegał uszkodzeniu w czasie biegania lub ćwiczeń na siłowni, możesz zdecydować się na smartfona ze specjalnie wzmocnioną obudową.

Takie produkty znajdziesz między innymi w ofercie firmy CAT czy Kyocera, które zwykłemu śmiertelnikowi kojarzą się raczej z produkcją innych urządzeń. Innym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego pokrowca, który uchroni smartfon przed ewentualnym upadkiem.

Przekątna ekranu
Naszym zdaniem, do biegania najlepiej sprawdzą się smartfony wyposażone w ekran o mniejszej przekątnej. 5.5 calowy phablet pozwala na wygodnie przeglądanie newsów w sieci, ale zupełnie się nie sprawdzi do biegania. Dobrym rozwiązaniem są smartfony w wersji mini, których przekątna wynosi około 4,5 - 5 cali. Takie urządzenie można wygodnie schować w kieszeni spodni.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.