Nie ma preparatów, które stosowane zamiast diety i ćwiczeń sprawią, że schudniemy, ale wiele ziół będzie wspomagało nasze wysiłki.
Zioła na wspomaganie diety

Oto najważniejsze zioła, które wspomagają organizm przy diecie.

Morszczyn
Morszczyn nie zachwyca smakiem i zapachem, ale silnie wspomaga metabolizm. Wpływa korzystnie na przemianę materii i poprawia pracę tarczycy. Pozwala uchronić się od zaparć (także przewlekłych) i dostarcza wielu witamin i minerałów.

Nasiona płesznika
Dostarczają błonnika, który hamuje apetyt. Po spożyciu nasion babki płesznik i popiciu jej wodą, zmniejsza się apetyt i wchłanianie substancji odżywczych (także tłuszczu) z jelit. Podobnie działają inne substancje śluzowe.

Melisa i kozłek lekarski
Osoby, które objadają się z powodu stresu, skorzystają z przyjmowania ziół o działaniu uspokajającym. Dzięki nim, nie będziemy musieli pozbywać się stresu przy chipsach i będziemy mogli łatwiej zasnąć.

Pokrzywa
Ta roślina pozwala oczyścić organizm, dostarcza cennych witamin i minerałów. Dzięki niej szybko pozbędziesz się problemów z obrzękami. Pokrzywa nie musi być stosowana wyłącznie w formie nudnej herbatki - możesz przygotowywać z niej różne potrawy.

Korzeń mniszka lekarskiego
Oczyszcza organizm i zmniejsza wchłanianie węglowodanów z pożywienia. Dzięki temu możesz utrzymać stały poziom glukozy we krwi i wyeliminować napady głodu.

Naowocnia fasoli
Mimo tego, że łuski fasoli nie wyglądają zbyt efektywnie, są bardzo dobrym środkiem oczyszczającym i wspomagającym organizm podczas diety. Dzięki nim, zmniejszysz poziom glukozy we krwi i pozbędziesz się zanieczyszczeń, które powodują, że nie możesz schudnąć.

Yerba mate i zielona herbata
Dostarczają dużej dawki kofeiny, witamin i minerałów, dzięki czemu organizm skuteczniej spala niepotrzebny tłuszcz. Yerba mate ma dodatkowe działanie, ponieważ hamuje apetyt - Indianie z Południowej Ameryki, polowali całymi dniami, żując liście tej rośliny.

W jaki sposób pić zioła?
Najlepszym rozwiązaniem jest wymieszanie kilku ziół w dużym pojemniku i regularne picie takiej mieszanki. Surowce, które opisaliśmy powyżej, będą wspomagały organizm i dostarczą mu składników, których może zabraknąć podczas diety odchudzającej.

Zobacz także