Dlaczego odchudzanie jest takie trudne?

Odchudzanie
Ocena artykułu: 4.3/5 (51 głosów)
Znam wiele osób, które od lat nie mogą wrócić do prawidłowej wagi. Często nie udaje im się schudnąć, mimo stosowania restrykcyjnej diety.
Dlaczego odchudzanie jest takie trudne?

Oto najważniejsze powody psychologiczne, dla których nie udaje się nam zrzucić zbędnych kilogramów.

Brak motywacji - wiele osób podchodzi do tematu poważnie dopiero wtedy, gdy dowiedzą się od lekarza, że otyłość zagraża ich życiu. Na wcześniejszym etapie bagatelizujemy i myślimy, że uda nam się oszukać naturę. Aby schudnąć, szukaj motywacji, takich, jak zdrowie, atrakcyjny wygląd lub dbanie o rodzinę.

Brak silnej woli - gdy zaczniemy się odchudzać, widzimy, że idzie nam trudniej, niż się wydawało na początku. Słabe osoby rezygnują z diety, bo stają przed zbyt dużymi pokusami. Musisz zdawać sobie sprawę, że dieta nigdy nie staje się łatwa - podobnie, jak przy rzucaniu palenia, każdego dnia musisz walczyć o to, by nie wróciły do Ciebie stare nawyki żywieniowe.

Brak działania - wymaga zorganizowanych działań. Jeśli nie zjesz śniadania i nie zrobisz sobie obiadu do pracy, zachodzi ryzyko, że zjesz coś niezdrowego na mieście. Bądź aktywny - licz kalorie i trenuj nawet wtedy, gdy nie masz na to ochoty. Drobne wymówki przeradzają się z czasem w odejście od diety.

Walka z nawykami - przejście od fasf-foodowej diety do jedzenia samych warzyw to zbyt duże wyzwanie. Znacznie lepiej jest zacząć od niewielkich zmian i stworzyć dietę, która będzie mniej kaloryczną wersją tej, na której byliśmy poprzednio.
Wprowadzaj dobre nawyki i trzymaj się ich każdego dnia.
Życzymy powodzenia!Komentarze

  1. ~Skrzydła Rozwoju, (IP: *.*.38.201) 2016-08-02 15:32:45

    Rzeczywiście - przyczyn może być bardzo wiele. Dodam jeszcze: przekonania dotyczące jedzenia wyniesione z domu, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenie równowagi sfery zawodowej i prywatnej, brak akceptacji ciała. Trwałe efekty przynosi zmiana nawyków, ale do jej wypracowania niezbędna jest zmiana myślenia, zmiana świadomości. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami: http://skrzydlarozwoju.com.pl/zmiana-nawykow-zywieniowych/

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.