Ćwiczenia z piłką lekarską

Fitness
Ocena artykułu: 4.2/5 (62 głosów)
Piłka lekarska to jedna z niedocenianych pomocny treningowych.
Ćwiczenia z piłką lekarską
Okazuje się, że niesłusznie, bo piłka skutecznie zastępuje sztangę i wzmacnia mięśnie, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś. Ćwiczenia z piłką lekarską należy zaczynać od lekkich piłek, o wadze około 3 kilogramów. Najpopularniejsze ćwiczenia to:
 • Rzut piłką do przodu i do tyłu (to ćwiczenie może kojarzyć się ze szkołą, ale znakomicie poprawia siłę eksplozywną mięśni. Polecamy je osobom, które trenują sporty zespołowe).

 • Skoki i wyskoki (piłka sprawi, że ćwiczenia będą znacznie trudniejsze do wykonania)

 • Brzuszki (dzięki użyciu piłki lekarskiej, ćwiczenia będą znacznie skuteczniejsze i zaangażujesz głębsze partie mięśni).

 • Wykroki, półprzysiady, przysiady (piłką można stabilizować swoją pozycję podczas negatywnej fazy ćwiczenia, lub trzymać ją w dłoniach, by zwiększyć skuteczność ćwiczeń).

 • Pompki na piłce (małą piłkę można podłożyć pod klatkę piersiową, gdy brakuje nam siły do wykonania pełnej , albo stabilizować nią swoją pozycję podczas pompek na jednej ręce.

Piłka lekarska wzmacnia organizm i zwiększa kondycję, dlatego trening jest przydatny dla wszystkich sportowców. Skorzystają z niego przede wszystkim osoby, które chcą osiągać lepsze wyniki w sportach zespołowych i borykają się z problemem słabej kondycji.

Można ją używać także do ćwiczeń siłowych, w których do tej pory wykorzystywałeś jedynie masę swojego ciała, dzięki czemu będą one skuteczniejsze.

Brzuszki i skręty tułowia z piłką dają znacznie lepsze rezultaty, niż ćwiczenia wykonywane bez niej. Podczas skoków wzmacniane są te mięśnie, których funkcjonowanie trudno poprawić w inny sposób. Odpowiednio zaprojektowany trening pozwoli na poprawienie pracy wszystkich mięśni ciała.

Naszym zdaniem, piłka lekarska jest jednym z najbardziej niedocenianych sposobów na poprawienie siły mięśni - dziś częściej używa się odważników kettebels czy zwykłych hantli. Jeśli chcesz pracować nad głębokimi warstwami mięśni, kup piłkę lekarską i skorzystaj z planów treningowych, które można znaleźć w sieci.
Grzegorz Adamczyk - ćwiczenia z piłką lekarską cz. 1
piłka lekarska


Komentarze

 1. ~Grzegorz, (IP: *.*.124.8) 2017-10-13 15:50:11

  Bardzo lubię ćwiczyć z piłką lekarską. Swoją kupiłem na kajasport.pl i ćwiczę w domu. Efekt - brzuch ze stali!

 2. ~jacbea, (IP: *.*.165.226) 2017-08-02 13:44:50

  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

 3. ~Marzena, (IP: *.*.117.6) 2017-03-29 13:23:55

  Zobaczcie, na ile sposobów można wykorzystać piłkę lekarską podczas treningu :) http://lepszytrener.pl/blog-trenera/jak-cwiczyc-z-pilka-lekarska

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.