Ćwiczenia na steperze – największe zalety

Fitness
Ocena artykułu: 4.6/5 (57 głosów)
Steper to urządzenie, które wzmacnia mięśnie i pozwala wymodelować dolną połowę ciała.
Ćwiczenia na steperze – największe zalety
Oto najważniejsze zalety ćwiczeń na tym urządzeniu:

Steper jest tani i niewielki – wystarczy mniej, niż 200 złotych, by cieszyć się ćwiczeniami w zaciszu domu w każdą pogodę. Jego plusem jest też to, że wzmacnia mięśnie i tętno, przez co powoduje spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening na steperze jest bardzo intensywnym sposobem na spalanie kalorii, a regularne ćwiczenia wzmacniają kondycję. Można zwiększyć skuteczność ćwiczeń na steperze i kupić model z linkami lub uchwytami.
Korzystanie z tego urządzenia wpływa na zachowanie prawidłowej postawy i lepszą przemianę materii – wystarczy kilka minut treningu z rana, by poczuć się znacznie lepiej i mieć więcej siły.

W przeciwieństwie do innych ćwiczeń, takich, jak bieganie, używanie stepera nie obciąża nóg i nie przenosi wibracji na stawy, co przekłada się na bezpieczny trening.

Pamiętaj, by przed rozpoczęciem ćwiczeń dobrze się rozgrzać. Na początek dobrym wyborem jest tani steper, który pozwala na regulowanie siły, wymaganej do ruchu pedałów. W sklepach są także bardziej rozbudowane modele, które oferują więcej możliwości.

Dlaczego warto wybrać steper?
Jest to urządzenie, które możesz postawić nawet w małych pomieszczeniach - zajmuje nieco mniej miejsca od rowerka stacjonarnego i jest od niego tańszy. Ciekawym rozwiązaniem są nieco bardziej skomplikowane stepery skrętne, które pozwalają na wykonywanie większej ilości ćwiczeń, angażujących więcej mięśni.

Można kupić także mini-steper, zajmujący najmniej miejsca. Najtańsze modele steperów są wyposażone w system dozujący opór za pomocą mechanicznych tłoków. Nieco droższe modele działają na innej zasadzie - opór wywołuje się dzięki siłownikom lub elektromagnesom. Warto kupić nieco droższy model, ponieważ jest to sprzęt narażony na spore obciążenie i przydatna jest dłuższa gwarancja.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także stepery, które wyposażono w mini-komputer, obliczający ilość powtórzeń i sprawdzający, czy udało się nam wypełnić dzienny plan ćwiczeń. Mogą one także zliczać ilość spalonych kalorii.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.